Przedszkole » Dla rodziców » Opieka specjalistów » Logopeda » mgr Maria Kołakowska

mgr Maria Kołakowska

mgr Maria Kołakowska, nauczyciel

- absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego
- absolwentka Pomagisterskiego Studium Logopedycznego UW oraz Edukacji Początkowej i Reedukacji UW
- terapeuta Integracji Sensorycznej Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej
- Podyplomowe Studia Surdologopedyczne na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przy współpracy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach;

W Przedszkolu Miejskim nr 2 prowadzi indywidualne oraz grupowe zajęcia logopedyczne dla dzieci.

Zajęcia grupowe w formie profilaktyki logopedycznej odbywają się cyklicznie i mają na celu pomoc w nauce mowy i rozwijaniu niezbędnych dla jej poprawnego funkcjonowania aspektów, takich jak:
- sprawność narządów mowy,
- kompetencje fonologiczne,
- prawidłowy tor oddechowy,
- dojrzały sposób oddychania,
- poprawna artykulacja.

PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA:

Terapia logopedyczna prowadzona jest w grupach 2-, 3-osobowych i ma na celu usprawnienie dzieci z zaburzeniami mowy o charakterze dyslalii, niepłynności mówienia, niedosłuchu oraz opóźnień rozwojowych. Zajęcia obejmują m.in. ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, słuchowe - doskonalące słuch fonematyczny, a także językowe - wzbogacające słownik dziecka.