Biblioteka » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie

IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie

31 października 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Jej celem jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie klas 2-8 czytali na przerwach przyniesione ze sobą ulubione książki. Niektórzy przynieśli także ulubione pluszaki, przypominające bohaterów książkowych. Najmłodszym dzieciom z zerówki i klas pierwszych głośno czytała pani dyrektor Dorota Kuchta oraz panie bibliotekarki.  Uczestnikom serdecznie dziękujemy! Pamiętajmy, czytać można zawsze i wszędzie. Naprawdę warto!