Biblioteka » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

III Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".
Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej 11 października 2022r.
Celem akcji była:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci
- integracja środowiska szkolnego
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu
Po wcześniejszych przygotowaniach we wtorek 11 października 2022r. rozpoczęto bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W akcji wzięły udział wszystkie klasy i przedszkole wraz z nauczycielami. Najmłodszym uczniom (nie umiejącym samodzielnie czytać) głośno czytali wychowawcy.
CZYTANO WSZĘDZIE!