Biblioteka » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Zasady funkcjonowania biblioteki

Zasady funkcjonowania biblioteki

Załącznik nr 1 do REGULAMINU BIBLIOTEKIZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W LEGIONOWIE

Zasady funkcjonowania biblioteki w okresie pandemii COVID-19

ZASADY OGÓLNE

1. Zawieszone do odwołania pozostaje przebywanie w pomieszczeniach biblioteki szkolnej dla czytelników.
  2. Zawieszone do odwołania pozostaje korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu.
  3. Katalog zbiorów bibliotecznych będzie dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka.

ZASADY UDOSTĘPNIANIA ZBIORÓW BIBLIOTECZNYCH

1. Wypożyczenia odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym dla poszczególnych klas, który umieszczony zostanie na stronie biblioteki szkolnej.
  2. W bibliotece szkolnej podczas wypożyczeń przebywać może jednocześnie 5 osób.
  3. Podczas wypożyczeń czytelnik jest zobowiązany do zachowania reżimu sanitarnego - dezynfekcja rąk, maska ochronna lub inny sposób zasłaniania nosa i ust.
  4. Uczeń może zarezerwować wybraną pozycję za pośrednictwem katalogu on- line (link do katalogu znajduje się na stronie internetowej szkoły).

ZASADY POSTĘPOWANIA ZE ZBIORAMI BIBLIOTECZNYMI POWRACAJĄCYMI DO BIBLIOTEKI.

1. Wypożyczone książki uczniowie pozostawiają w miejscu wyznaczonym przez bibliotekarza.
  2. Przyjęte książki zostają oznaczone datą zwrotu i objęte 2 dniową kwarantanną.