Znajdujesz się w:
Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Obchody Roku Janusza Korczaka w bibliotece

Obchody Roku Janusza Korczaka w bibliotece

Obchody Roku Janusza Korczaka w bibliotece

Zgodnie z Uchwałą Sejmu, z okazji - 70 rocznicy śmierci w obozie zagłady w Treblince
i 100 rocznicy założenia przez Janusza Korczaka Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie (obecnie Jaktorowskiej), 1 stycznia 2012 r. rozpoczął się Rok Janusza Korczaka - lekarza, wybitnego pedagoga, pisarza, publicysty, działacza społecznego, prekursora działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka.
Janusz Korczak był jedną z najpiękniejszych i zarazem najtragiczniejszych postaci w polskiej historii. To piękno tkwiło w jego pracy, mądrości, idei dobra, jaka mu przyświecała i odwadze jej propagowania oraz wdrażania w czasach, kiedy jeszcze ani rodzice, ani pedagodzy nie traktowali dzieci w myśl naczelnej zasady Starego Doktora: „Nie ma dzieci, są ludzie".
Jako podsumowanie działań związanych z obchodami Roku Korczakowskiego biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV-VI SP oraz I-II Gimnazjum do Czytelni multimedialnej na wystawę poświęconą temu Wielkiemu Przyjacielowi dzieci oraz pokaz wybranych fragmentów filmu zrealizowanego przez Agnieszkę Ziarek pt.:„Janusz Korczak - król dzieci". Zapoznano się również z fragmentami książki J. Korczaka: „Prawidła życia" .
Na zakończenie uczniowie zostali zaproszenie do udziału w konkursach interdyscyplinarnych: „Janusz Korczak wielki przyjaciel dzieci" (dla SP) i „Bądź sobą - szukaj własnej drogi. Janusz Korczak" (dla G ) organizowanych przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego - szczegółowe informacje o konkursach dostępne w bibliotece, a także na stronie internetowej http://korczak.oeiizk.waw.pl/

Komunikaty

Oferty pracy

Oferty pracy

piątek, 5 lutego 2021
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Legionowie zatrudni nauczyciela wspomagającego w pełnym wymiarze.
Wymagania: wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym, ze specjalizacją kształcenia dzieci ze spektrum autyzmu i / lub uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: sekretariat2@zsp2.legionowo.pl"
 
Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

wtorek, 19 stycznia 2021

Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Lektury szkolne, część 1- szkoła podstawowa

Godziny pracy sekretariatu

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Komunikaty

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

 

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

35 1090 1841 0000 0001 4149 6249

 

Wydzielony Rachunek Dochodów (wpłaty za obiady w stołówce szkolnej):

80 1090 1841 0000 0001 4149 6312

 

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

53 1090 1841 0000 0001 4149 6313

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.
https://cdn.knightlab.com/libs/timeline3/latest/embed/index.html?source=12edyKLcgNYpCkl5ADERsISoOVuMD0PmrhHvqHYwHpCw&font=Default&lang=pl&initial_zoom=2&height=650

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018