Co to jest ślad ekologiczny?

CO TO JEST ŚLAD EKOLOGICZNY?

Naszą działalność w eko-zespołach i eko-reporterach zaczęliśmy od obliczenia swojego śladu ekologicznego.
Na początku nikt nie wiedział o co chodzi, ale wnikliwy wykład nauczyciela rozjaśnił nasze ekologiczne umysły.
Pani dużo opowiadała o Fundacji GAP Polska, z którą współpracujemy
i która wspiera nas ciekawymi pomocami dydaktycznymi.
Ślad ekologiczny jest to analiza zapotrzebowania człowieka na zasoby naturalne biosfery. Porównywana jest ludzka w nim konsumpcja zasobów naturalnych ze zdolnością planety Ziemi do ich regeneracji.
Ślad ekologiczny to szacowana ilość hektarów powierzchni lądu i morza potrzebna do rekompensacji zasobów zużytych na konsumpcję i absorpcję odpadów. Ślad mierzony jest w globalnych hektarach (gha) na osobę.
Ślad ekologiczny Polski
Według raportu WWF Europa 2007, pomimo że wszystkie kraje Unii Europejskiej pogłębiają ekologiczny deficyt Ziemi, Polska zajmuje dopiero 20. pozycję z 24 analizowanych państw UE. Mniejszy ślad ekologiczny zostawiają tylko Bułgaria, Słowacja, Łotwa i Rumunia.
Mimo że Polacy nadal eksploatują prawie 2 razy więcej niż wynoszą zasoby naturalne kraju, od 1990 r. udało się zmniejszyć deficyt ekologiczny z 3,83 globalnych ha na mieszkańca do 3,3 gha na mieszkańca.
Za WWF GLOBAL zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby weszli na stronę www.sladekologiczny.org
i zmierzyli swój ślad ekologiczny

Uczniu, jeżeli martwisz się, jaka jest siła Twojego oddziaływania na środowisko - zmierz swój ślad ekologiczny!
Będziesz wiedział jak korzystasz z zasobów naszej planety i jaki zostawiasz ślad ekologiczny na ziemi.
Skorzystaj z kalkulatora śladu ekologicznego WWF i dowiedz się, w jaki sposób małe kroki robią WIELKĄ różnice!

To zajmie tylko 5 minut i, być może, będzie początkiem podróży, która odmieni Twoje życie...

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018