Znajdujesz się w:
Świetlica » Aktualności » 2020/2021 » Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

Początkowe dni listopada to Święta pełne wspomnień, nostalgii i zadumy. Właśnie w takiej atmosferze prowadzone były zajęcia w świetlicy szkolnej. Wspominaliśmy zarówno naszych bliskich jak i znanych oraz cenionych Polaków, którzy już odeszli. Rozmawialiśmy o tych, z których życia i postępowania powinniśmy brać przykład, czyli o polskich świętych. Czytaliśmy i omawialiśmy m.in. utwór znanej, nieżyjącej już polskiej poetki, W. Szymborskiej, pt. „Kot w pustym mieszkaniu” oraz opowiadanie o dzieciństwie Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. W następnych dniach czytaliśmy także tekst W. Osuchowskiej – Orłowskiej „Pamięć”. Dotyczył on pożegnania z bliskimi osobami oraz tego, że powinniśmy pamiętać tylko dobre, wspólne chwile. Innym omawianym przez nas tekstem był utwór D. Gellnerowej „Dla tych, którzy odeszli”, który także dotyczył tematyki tygodnia, czyli Święta Zmarłych. W tych dniach dzieci opowiadały jak w ich domach obchodzone są Święta Wszystkich Świętych i Zmarłych. Oprócz tego dzieci robiły różne, ciekawe prace plastyczne. Jedną z nich były „Małe znicze” wykonane z plasteliny i plastiku oraz znicze z kolorowego papieru. Ponadto wykonały chryzantemy z papieru. Rysowały również koszyczki z kwiatami dla wszystkich, którzy odeszli.

Tekst, zdjęcia: J. Milewska

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2020-2021

 

 

ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

 

p.Skoczylas Beata – kierownik świetlicy

 

p. Boniakowska Aneta

p. Kasiak Edyta

p. Kosiorek Marzena

p. Wysiecka Anna

p. Milewska Jolanta

p. Ziemiecka Katarzyna

p. Sieja Liliana

p.Stanik Agnieszka