Znajdujesz się w:
Biblioteka » Zbiory » Polecamy

Polecamy

Biblioteka poleca nowości:         

 

 M. Mortka: "Dom pod Pękniętym Niebem"

Siedmioro nastolatków w towarzystwie tajemniczego indiańskiego przewodnika wybiera się na piknik gdzieś w górach Nevady. Tajemnicze wstrząsy i dziwne cienie śledzące ich z oddali początkowo wydają się niczym w porównaniu z brakiem zasięgu i niemożliwością dostępu do Twittera. Szybko jednak odkrywają, że znany im  dotad świat całkowicie zmienił swe oblicze. Aby przetrwać, muszą walczyć z potworami i własnymi słabościami.

 

 

 

 

M. Mortka: Droga pod Pękniętym Niebem. T.2

 

Heather opuszcza Dom pod Pękniętym Niebem. Zdezelowanym pick-upem przemierza opustoszałe drogi, w poszukiwaniu odpowiedzi…oraz Nolana. Jednak to, co zobaczyła, wywołało lawinę kolejnych pytań. Dlaczego Odmienieni SA coraz bardziej agresywni? Dlaczego Dary rozwijają się różnie u różnych ludzi? Co chciała przekazać jej Ellen?

 

 

 

M. Mortka: Wojna pod Pękniętym Niebem. T.3

Nie ma Heather. Nie ma Rady Ocalenia Ludzkości. Nie ma nadziei…? Wendy nie dopuszcza do siebie takiej możliwości. Chce walczyć! Tylko kto stanie u jej boku? A co ważniejsze – kto w zasadzie jest wrogiem…Przeźroczyści? Odmienieni? Cały świat…?

 

 

 

 

 

M. Nawrocka: Anhar. Powieść antymagiczna

Trylogia o królewskim rodzie Anharydów przeznaczona jest dla Czytelników, którzy tęsknią do nieskończoności z nadzieją, że ich tęsknota zostanie kiedyś zaspokojona. To fascynująca pełna przygód podróż kilku pokoleń bohaterów walczących o Dobro z determinacją równą postaciom z genialnych książek Lewisa i Tolkiena.

 

 

 G. Bąkiewicz: Mówcie mi Bezprym.

Słyszeliście o Bezprymie? Nie róbcie sobie wyrzutów, jeśli nie. Nawet historycy mają problem, bo zachowało się niewiele źródeł. Wiadomo tylko, że Bezprym był najstarszym synem Bolesława Chrobrego i ojciec nie jemu, ale młodszemu synowi, znanemu jako Mieszko II, przekazał władzę. Dlaczego? Tajemnicza sprawa. Jeśli to, co wyśledzili historycy, jest choć po części prawdą, to życie tego chłopaka było niezwykłe. Cofnijmy się o 1000 lat i towarzyszmy przez chwilę chłopcu, który mógł być królem, a został Bezprymem.

 

 

 

B. Kosmowska: Kolorowy szalik.

Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój… Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć. A jednak aż korci, żeby do niego zagadać –Nowy jest taki intrygujący!

 

 

 

 

M. Szczygielski: Omega

Omega w dniu swoich 12 urodzin dostaje e-mail z linkiem do tajemniczej gry komputerowej. Instaluje aplikację, uruchamia ją i … zmienia rzeczywistość. Świat staje się polem niebezpiecznej gry, którą rządzą nieodgadnione, nielogiczne zasady. Czy rzeczywiście ustala je zakapturzony, anonimowy Wróg? A może robi to sama Omega?

 

     

 

      A. Tyszka: M jak dżem

Nela ma 13 lat i jej życie przypomina bieg z przeszkodami… Prześladują ją wstrętne koleżanki, boleśnie odczuwa nieobecność taty i musi stawić czoła groźnej babci, której nigdy wcześniej nie widziała. Jakby tego było mało, dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo. Na szczęście los zsyłą jej całe grono osobliwych ale życzliwych osób. To dzięki nim oraz niezawodnym dżemom, , Neli udaje się pokonać piętrzące się przed nią problemy.

 

 

  

M. Szczygielski: „Czarownica piętro niżej”

Co robić, kiedy deszcz wciąż pada i pada? Oczywiście oglądać telewizję i jeść pizzę. Ale życie nie może być aż tak piękne. Zatem któregoś dnia zwykła Maja ze zwykłego bloku – zamiast na zagraniczną wycieczkę – musi wyjechać na wakacje do babci. A tam czekają zdradliwe lilie?!, duchy?!, gadający kot?! Nie wierzycie? To przeczytajcie! Jednym tchem!!!

 

 


 

T. Trojanowski: „Misja Lolka Skarpetczaka” 

Lolek Skarpetczak – futrzany stworek z wielkimi oczami. Pojawia się pewnego dnia w domu Michała i razem z nim wyrusza w podróż. Dokąd i w jakim celu zmierzają? – dowiesz się po przeczytaniu tej magicznej książki.

 

 

 


 

 

 E. Colfer: „Artemis Fol”

Dwunastoletni Artemis Fowl jest największym geniuszem w historii świata przestępczego. Jego plan jest podstępny i zuchwały: rozszyfrować tajemnice elfów, a potem porwać jednego z nich i zażądać godziwego okupu. Jednak technologia elfów jest bardziej zaawansowana, niż Artemis przypuszcza…

 

 

 

 

 

 

P. Beręsewicz: „Tajemnica człowieka z blizną”

Każda rodzina ma swoje tajemnice. Jasiek nie cierpi półsłówek i uśmieszków pod nosem. Postanawia sam dojść prawdy: skąd u mężczyzny tak blisko z nim spokrewnionego – blizna? Wyobraźnia  podsuwa chłopcu różne rozwiązania…

 

 

    

 

 

K. Pranić:”Ela Sanela.”.

Ela jak każda nastolatka ma swoje pasje, marzenia i problemy z rówieśnikami. Wciąż jednak przypomina o sobie jej pełna znaków zapytania przeszłość…Jej historia pokazuje, jak wojna bezlitośnie plącze ludzkie losy i jak trudno je rozplątać.

 

 

 

 

 

Nauczycielom:

1.D. Sterna: „Ocenianie kształtujące w praktyce”

2. R. Sagor: „Badanie przez działanie”

3.P.Black i in.: „Jak oceniać, żeby uczyć?”

4.T. Kosiarek: „Jak rozwijać zdolności i indywidualizować pracę na lekcji?

5.R. Marzano: „Sztuka i teoria skutecznego nauczania.”