Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2014/2015 » Pamięci Września 1939r.

Pamięci Września 1939r.

W roku 2014 minęło 75 lat od wybuchu  II wojny światowej. Biblioteka przygotowała dla uczniów klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum lekcję, podczas której uczniowie oglądają prezentację multimedialną oraz wystawę dotyczącej tej najokrutniejszej  w historii świata wojny.

Na zakończenie lekcji starsi uczniowie rozwiązują quiz i krzyżówkę, zaś młodsi słuchają bajki   „O Małgosi i Krzysiu, co nocą po murach malowali” ze zbioru Bajek dla dzieci „Mam Gen Wolności” (w formie audiobooka) oraz fragmentu książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”- opowiadającą historię przyjaźni niedźwiedzia Wojtka z żołnierzami Armii Andersa, który wraz z wojskiem polskim przebył szlak bojowy przez Iran, Irak, Egipt aż do Włoch.

Z satysfakcją zauważamy, że uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach. Mamy nadzieję, że młodzież utrwali w swej pamięci wiedzę o tym trudnym okresie w historii naszej ojczyzny, a w przyszłości potrafi wyciągnąć wnioski, by Polska już nigdy nie musiała walczyć o wolność i suwerenność.

Zapraszamy do naszej galerii