Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2012-2013 » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Dorocznym zwyczajem 9 stycznia 2013 roku uczniowie pierwszej klasy spotkali się w bibliotece, by zapoznać się z zasadami pracy biblioteki szkolnej i po raz pierwszy wypożyczyć książki do domu.

Spotkaniu powagi dodała uroczysta przysięga zobowiązująca dzieci do bycia dobrymi czytelnikami i  szanowania książek. Dzieci zapewniały, iż: „chcemy czytać, dbać o książki, poznawać z nich świat i ludzi. I nie nudzić się, bo z książką dziecko nigdy się nie nudzi!"

W części artystycznej  uczniowie klasy 4c przedstawili inscenizację pt: „Kłótnia wróżek", której zadaniem było zainteresowanie dzieci książkami,  wzmacnianie ich motywacji do czytania i zachęcanie  do korzystania z usług biblioteki.

Wszystkie Pierwszaki znalazły dla siebie interesującą książkę, a biblioteka zyskała prawie 100 nowych czytelników!!! Oby udało się rozkochać ich w książkach!  Czego życzy Dzieciom, Rodzicom i sobie

gospodarz imprezy   Urszula Jankowska