Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2009-2010 » 25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" - pod takim hasłem biblioteka szkolna zorganizowała wystawę na której znalazły się książeczki, których bohaterami są misie. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci; można z nimi porozmawiać, pożalić się i wspólnie się cieszyć. Na wystawie nie zabrakło również galerii naszych ulubionych futrzaków. Dzieci chętnie oglądały wystawę i słuchały historii pluszowego misia, który w tym roku świętuje 107 rocznicę swego istnienia.
Biblioteka przyjęła z tej okazji gości honorowych, którymi były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Legionowie. Dla nich wystawa była również miłą niespodzianką.
W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 2d zostali zaproszeni wraz ze swymi ukochanymi misiami do Filii Dziecięcej Biblioteki Publicznej w Legionowie, gdzie uczestniczyły we wspólnej zabawie, a także spotkały się z pisarką Agnieszką Frączek - autorką wielu wspaniałych książek dla dzieci.