Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2016/2017 » 90te urodziny Kubusia Puchatka

90te urodziny Kubusia Puchatka

14.10.2016 r.  Kubuś Puchatek skończył 90 lat.

Z tej okazji Biblioteka wraz ze Świetlicą zorganizowała Puchatkowe urodziny  w których brały udział dzieci ze świetlicy szkolnej. W dniach 19, 20 października  przyjęcie urodzinowe odbyło się w czytelni multimedialnej, 28 października - w świetlicy szkolnej.

Uczniowie poznali okoliczności powstania powieści oraz krótką historię Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Były również zagadki związane z postaciami ze Stumilowego lasu - dzieci wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Zabawa z doczepianiem ogona Kłapouchemu wywołała sporo śmiechu. Uczniowie mieli możliwość wcielić sie w rolę mamy kangurzycy, która w kieszonce na brzuchu nosi swoje maleństwo. Kolejnym punktem spotkania było ozdabianie tortu dla Solenizanta. Dzieci kolorowały, wyklejały, a w rezultacie powstały wspaniałe smakowite torty.

Na zakończenie wizyty każdy otrzymał od Kubusia małe słodkie co nieco.

Uroczystość była udana i wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Puchatka