Laboratoria Przyszłości to program, dzięki któremu uzyskaliśmy nowoczesny sprzęt rozwijający talenty uczniów i ich zainteresowania, uatrakcyjniający zajęcia szkolne. Za nami kolejny rok, w którym korzystaliśmy z urządzeń i pomocy dydaktycznych zakupionych dzięki udziałowi w tym programie. Nasi uczniowie mieli możliwość korzystania z nowoczesnych pracowni, sprzętu, narzędzi i pomocy dydaktycznych. Nauczyciele przeprowadzali inspirujące lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Sprzyjało to kształtowaniu kreatywnego myślenia uczniów, doskonaleniu posługiwania się nowoczesnymi narzędziami w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii informacyjno – komunikacyjnych. Zwieńczeniem całorocznej pracy był zorganizowany Dzień Nauki. Tego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu bardzo ciekawych przedsięwzięciach. Odbyły się m.in. pokazy chemiczno‑fizyczne, zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, kino geograficzne, konstruowanie brył matematycznych, praca z robotami. Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości jesteśmy szkołą nowoczesną, w której zajęcia prowadzone są w ciekawy, angażujący uczniów sposób co sprzyja rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności oraz mobilizowaniu do dalszej pracy.
Ewa Kamińska







