Szkoła podstawowa » Współpraca międzynarodowa » Najmłodsi w eTwinningu

Najmłodsi w eTwinningu

W tym roku szkolnym również najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1c, objętych innowacją z języka angielskiego, uczestniczą w programie eTwinning realizując projekt WHAT ABOUT YOU? MY CLASS DIARY.
Do stworzonego przez nas projektu przyłączyły się już szkoły z Turcji i Włoch.
Projekt będzie dokumentacją naszej pracy z uczniami.
Pochwalimy się naszymi dziełami i talentami tzn. będziemy rysować, malować, śpiewać, tańczyć, występować i wiele innych.
Poznamy się nawzajem, nasze szkoły, kulturę i tradycje innych narodów rozwijając przy tym umiejętności językowe.

Krok I

Projekt został zaakceptowany, współpraca rozpoczęta. Postanowiliśmy, że pierwszym krokiem będzie wykonanie wizytówek z imionami dzieci oraz zdjęć podczas zajęć w grupach, które następnie wyślemy do dzieci z Turcji i Włoch. W ten sposób będą mogli poznać nasze imiona i zobaczyć jak wyglądamy.

Na zdjęciach uczniowie klas 1a i 1c.

Anna Obczyńska

Krok II

A tak wygląda szkoła naszych włoskich kolegów z Vigonza:

Krok III

Tym razem wymieniliśmy się emailami, w których opisaliśmy swoją klasę, lekcje i nauczyciela :)
Przesłaliśmy też zdjęcia z zajęć Anglojęzycznego Koła Teatralnego, lekcji o Bożym Narodzeniu i Świętym Mikołaju, występów podczas WOŚP oraz zabaw na śniegu, czego uczniowie z Włoch zazdrościli nam najbardziej.
W zamian dzieci z Vigonza przysłały nam zdjęcia swoich prac wykonanych podczas lekcji. Oto one:

A to nauczyciel klasy 2a Pan Andrea Scabbia.

KROK IV

Otrzymaliśmy długo oczekiwane zdjęcia naszych zagranicznych przyjaciół. Teraz wiemy już jak wyglądają :)

Uczniowie z Włoch mówią nam: Ciao!

Uczniowie wraz z nauczycielką Yesim z Turcji mówią: Merhaba!

KROK V

Uczniowie z klasy 2a z Vigonzy napisali do nas list, a właściwie listy. Pani wychowawczyni i każdy uczeń klasy Ic otrzymał liścik od kolegi lub koleżanki. To była miła niespodzianka. Włoscy uczniowie uczyli się nazw owoców, więc napisali o tym, które z nich lubią jeść. Dostaliśmy też rysunki ich strojów karnawałowych. Na blogu opisali, jak wygląda karnawał w ich mieście.
My także wysłaliśmy im listy i rysunki. Nasz temat to „Our favourite animals"

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i na bieżąco śledzić efekty naszej współpracy zamieszczamy link bezpośrednio do strony TwinSpace:

Wpisy są zamieszczane w języku angielskim, ale do osób nie znających tego języka przemawiają zdjęcia, filmiki i prezentacje :)
Zapraszamy do oglądania

Koledzy z Turcji
Dla dzieci w Turcji rok szkolny zakończył się już w piątek, ale dążyły jeszcze otrzymać przygotowaną przez nas niespodziankę. Ponieważ ostatnio uczyliśmy się o dzikich zwierzętach narysowaliśmy je, podpisaliśmy po angielsku i wysłaliśmy. Uczniowie tureccy bardzo się ucieszyli, przysłali nam podziękowania oraz zdjęcia. Obiecali, że też
nas czymś zaskoczą :) Nie możemy się doczekać.

Klasa 1a

List z Turcji

Dziś otrzymaliśmy wyczekiwany list od uczniów ze szkoły w Turcji. Cały rok brali udział w programie o zdrowym odżywianiu, więc przygotowali dla nas plakaty i książeczki o owocach i warzywach. Na języku angielskim napisali ich nazwy po angielsku i turecku. Dzięki temu możemy też poznać nowe słowa w obydwu językach. Kilku uczniów wykonało flagi Polski, Turcji oraz Włoch, jako symbol naszej przyjaźni :) Na korytarzu szkolnym urządziliśmy wystawę prac, które otrzymaliśmy, tak żeby inni uczniowie też mogli je obejrzeć.

Klasa 1a i 1c

Anna Obczyńska

środa, 25 marca 2020

Zapisy do klas I - zmiany

poniedziałek, 23 marca 2020

Zapisy do klas I - zmiany

piątek, 13 marca 2020

Szanowni Państwo

Informujemy, że w chwili obecnej biblioteka jest nieczynna. Do realizacji zadań prosimy korzystać z zasobów komputerowych lub kontaktować się przez dziennik elektroniczny z wychowawcą.

Komunikat dla rodziców zapisujących uczniów do klasy I

czwartek, 12 marca 2020

Szanowni Państwo

W związku z zawieszeniem zajęć w szkole, zgłoszenia dzieci do klas I na rok szkolny 2020/2021 można dokonywać do 30 kwietnia 2020 r.

Prosimy, aby w okresie zawieszenia zajęć tj. do 25 marca br. powstrzymać się od tej czynności.

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018