Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Szlifowanie diamentów » 2013/2014 » "Kto na wycieczkę wyruszy, otwiera oczy i uszy"

"Kto na wycieczkę wyruszy, otwiera oczy i uszy"

Dnia 23 października 2013 r. ekipa młodych przyrodników z koła przyrodniczego ,, Kto na wycieczkę wyruszy, otwiera oczy i uszy" wyruszała na "bój" ze szkodnikiem kasztanowców, szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. O godzinie 12:00 drużyna wyszła ze szkoły i skierowała się do parku w Jabłonnie.
Drogę przebyliśmy w przyjemnej atmosferze i o godzinie ok 12:35 byliśmy już na miejscu.
Zadanie przyrodników polegało na zagrabieniu jak największej ilość liści, z jajami szkodników, w długi wałek.

Następnie specjalna maszyna zbierała te liście i je mieliła. Grabienie przebiegło w szybkim tempie i powierzchnia ok. 400 m2 została oczyszczona z liści w niecałe 45 min. Podczas pracy, uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencji : "Kto zbierze najwięcej liści".
Po skończonej pracy ekipa pozwoliła sobie na krótki odpoczynek i wspaniałą zabawę z liśćmi, które nie zostały jeszcze zgrabione. Ponadto przyrodnicy po grabieniu, zjedli pyszne kiełbaski przyniesione przez nauczycielkę, Julkę Sadoch i Sebastiana Nowakowskiego.
Później wszyscy poszli zwiedzać piękny pałac. Zabytek wywarł na nas wielkie wrażenie.

Każdy uczestnik wyprawy był bardzo zadowolony z siebie i wszyscy nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.
Niestety o godzinie 16.00 przyszło drużynie wracać do domu. W drodze powrotnej było bardzo dużo śmiechu i zabawy.
Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.

Przemysław Rupiński

Monika Banak

Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

wtorek, 19 stycznia 2021

Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Lektury szkolne, część 1- szkoła podstawowa

Informacja dla Rodziców

poniedziałek, 7 grudnia 2020
Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018