Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Poczytaj mi przyjacielu » Poczytaj mi przyjacielu 2012/2013

Poczytaj mi przyjacielu 2012/2013

„Poczytaj mi, przyjacielu"

W bieżącym roku szkolnym już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego opracowanego przez Centrum Edukacji: „Poczytaj mi, przyjacielu".

Grupka chętnych uczniów starszych klas SP2 i gimnazjalistów pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Urszuli Jankowskiej odwiedza młodszych kolegów z przedszkola i szkoły podstawowej i czyta im przygotowane wcześniej baśnie i opowiadania. Po lekturze razem się bawią, rysują, rozwiązują krzyżówki.
Starsi uczniowie cenią sobie to, że mogą się sprawdzić w roli przewodników najmłodszych po świecie literatury. Maluchy bardzo lubią te spotkania i entuzjastycznie witają kolegów. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do wychowania pokolenia ludzi kochających czytanie!

Sprawozdanie z realizacji projektu: „Poczytaj mi, przyjacielu

Projekt realizujemy od II semestru  r.szk. 2009/2010. Zaczynaliśmy jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Legionowie. Od 2011r w progach naszego budynku powstało Gimnazjum nr 5, które również włączyło się w realizację projektu. Od bieżącego roku szkolnego funkcjonujemy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 i kontynuujemy udział w projekcie „Poczytaj mi, przyjacielu”

W  II sem. b.r.szk.w projekcie uczestniczyło 10 uczennic z klas 6 SP nr 2 oraz 4 gimnazjalistki z Gimnazjum nr 5. Dziewczęta regularnie 2 razy w tygodniu spotykały się z uczniami klas 0-3 oraz przedszkolakami z PM nr 2 ( od bieżącego roku szk. w naszym ZSP nr 2), czytając im wybrane wspólnie lektury .

Wolontariuszki czytały  fragmenty książek, ale również organizowały dzieciom zabawy, quizy, konkursy, w których maluchy otrzymywały drobne nagrody.

Spotkania czytelnicze polubiliśmy wszyscy, a dziewczęta uwielbiają spotkania z przedszkolakami z PM.

Zgromadziliśmy pokaźny księgozbiór pozycji zalecanych przez Fundację „Cała Polska czyta Dzieciom”  i tych, które polubiły „nasze” dzieci.

W przyszłym roku będziemy kontynuować nasz projekt.

Urszula Jankowska

Godziny pracy sekretariatu

poniedziałek, 19 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018