Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Poczytaj mi przyjacielu » Poczytaj mi przyjacielu 2012/2013

Poczytaj mi przyjacielu 2012/2013

„Poczytaj mi, przyjacielu"

W bieżącym roku szkolnym już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego opracowanego przez Centrum Edukacji: „Poczytaj mi, przyjacielu".

Grupka chętnych uczniów starszych klas SP2 i gimnazjalistów pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Urszuli Jankowskiej odwiedza młodszych kolegów z przedszkola i szkoły podstawowej i czyta im przygotowane wcześniej baśnie i opowiadania. Po lekturze razem się bawią, rysują, rozwiązują krzyżówki.
Starsi uczniowie cenią sobie to, że mogą się sprawdzić w roli przewodników najmłodszych po świecie literatury. Maluchy bardzo lubią te spotkania i entuzjastycznie witają kolegów. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do wychowania pokolenia ludzi kochających czytanie!

Sprawozdanie z realizacji projektu: „Poczytaj mi, przyjacielu

Projekt realizujemy od II semestru  r.szk. 2009/2010. Zaczynaliśmy jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Legionowie. Od 2011r w progach naszego budynku powstało Gimnazjum nr 5, które również włączyło się w realizację projektu. Od bieżącego roku szkolnego funkcjonujemy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 i kontynuujemy udział w projekcie „Poczytaj mi, przyjacielu”

W  II sem. b.r.szk.w projekcie uczestniczyło 10 uczennic z klas 6 SP nr 2 oraz 4 gimnazjalistki z Gimnazjum nr 5. Dziewczęta regularnie 2 razy w tygodniu spotykały się z uczniami klas 0-3 oraz przedszkolakami z PM nr 2 ( od bieżącego roku szk. w naszym ZSP nr 2), czytając im wybrane wspólnie lektury .

Wolontariuszki czytały  fragmenty książek, ale również organizowały dzieciom zabawy, quizy, konkursy, w których maluchy otrzymywały drobne nagrody.

Spotkania czytelnicze polubiliśmy wszyscy, a dziewczęta uwielbiają spotkania z przedszkolakami z PM.

Zgromadziliśmy pokaźny księgozbiór pozycji zalecanych przez Fundację „Cała Polska czyta Dzieciom”  i tych, które polubiły „nasze” dzieci.

W przyszłym roku będziemy kontynuować nasz projekt.

Urszula Jankowska

Oferta pracy

piątek, 7 lutego 2020

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie zatrudni na stanowisko logopedyw wymiarze ½ etatu.

Wymagane wykształcenie kierunkowe.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: lub osobiście w sekretariacie szkoły.

Dzień otwarty w II Liceum Ogólnokształcacym im. Króla Jana III Sobieskiego

niedziela, 2 lutego 2020

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego ul. Królowej Jadwigi 11 zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas pierwszych liceum, w dniu 6 marca 2020 r. o godz. 18.00. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i Rodzice będą mieli również możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

Oferty pracy

środa, 22 stycznia 2020

Ogłoszenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie zatrudni na stanowisko nauczyciela wspomagającego/ pedagoga specjalnego w pełnym wymiarze etatu.

Wymagane wykształcenie kierunkowe z przygotowaniem pedagogicznym

.

Oferta pracy

poniedziałek, 25 listopada 2019

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie zatrudni pomoc nauczyciela w pełnym wymiarze godzin.

Wymagania:

- doświadczenie w pracy dziećmi

- zaangażowanie i energiczność

- gotowość podjęcia pracy jak najszybciej

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres:

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018

piątek, 15 stycznia 2016
Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poniższym materiałem filmowym przed nadchodzącymi feriami zimowymi.