Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Opowiem Ci o dawnej Polsce » Wywiad z Panią Ireną Krzyżanowską

Wywiad z Panią Ireną Krzyżanowską

4 marca 2013r. uczniowie klasy VId odwiedzili w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant" Panią Ireną Krzyżanowską. Powodem naszej wizyty była chęć przeprowadzenia wywiadu ze świadkiem historycznych wydarzeń z czasów II Wojny Światowej. Bohaterka naszego wywiadu opowiadała uczniom o swojej młodości w Polsce ogarniętej wojną oraz działalności w tajnym ugrupowaniu Batalionach Chłopskich. Z zaciekawieniem słuchaliśmy i oglądaliśmy pamiątki Pani Ireny. Wśród nich były dokumenty potwierdzające jej udział w tajnych kompletach oraz wiele odznaczeń. Wywiad został przeprowadzony w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej - Opowiem ci o wolnej Polsce.

Monika Majdanik

Opis fotografii

1. Przyznanie Pani Irenie tytułu Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny

2. Świadectwo ukończenia szkoły z 1941r.

3. Zaświadczenie potwierdzające udział w tajnym nauczaniu.

4. Zaświadczenie potwierdzające udział w walkach z okupant em w Batalionach Chłopskich.

5. Zosia i Piotrek podczas prezentacji fragmentów filmu o Po wstaniu Zamojskim

6. Jedno z wielu odznaczeń pani Ireny za walki w szeregach Batalionów Chłopskich.

7. Piotrek Stadnicki z panią Ireną Krzyżanowską.

8. Podziękowania.

9.Prezentacja filmu o Powstaniu na Zamojszczyźnie

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Program „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

poniedziałek, 9 listopada 2020

www.uodo.gov.pl/tdts

Ulotka informacyjna

Korzyści z udziału w programie

Poradnik dla szkół

Wytyczne w sprawie użycia znaku TDTS

#TwojeDaneTwojaSprawa

Organizator programu - Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Porady z cyklu „Warto wiedzieć, że..”

Porada nr 1- Snapchat finał

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018