Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Opowiem Ci o dawnej Polsce » Konferencja -"Opowiem Ci o Wolnej Polsce"

Konferencja -"Opowiem Ci o Wolnej Polsce"

W dniach 31V 2010 - 01 06 2010 uczniowie uczęszczający
na Koło Regionalne uczestniczyli w konferencji i warsztatach historycznych.

W poniedziałek w Instytucie Pamięci Narodowej odbyła się
w prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Katyń - ocalić od zapomnienia". Pokazaliśmy prezentację multimedialną oraz nagrane przez uczniów słuchowisko pt. " ...ocalone od zapomnienia".
Naszym ekspertem oceniającym była Pani Małgorzata Żaryn
z Muzeum Historii Polski. (Pozostałymi ekspertami byli: Andrzej Zawistowski z Instytutu Pamięci Narodowej, Paweł Ukielski z Muzeum Po-wstania Warszawskiego, Piotr Salak z TVN, Piotr Gursztyn z Rzeczpospolitej oraz Adam Czetwertyński autor podręcznika „A to historia").
Pani ekspert bardzo podobało się słuchowisko, zwróciła uwagę na podkład muzyczny w wykonaniu Joanny Wroczyńskiej (gra na fortepianie) oraz ciekawy scenariusz opracowany przez Annę Celską. Reprezentujący naszą szkołę chłopcy Janusz Kaczorowski oraz Krzysztof Choszczyk zaimponowali znajomością faktów historycznych. Dużym sukcesem było zaproszenie chłopców do konstrukcji organizowanej przez Muzeum Historii Polski gry_terenowej!!
Po zakończeniu targów goście wypowiadali się o pracy uczniów, zwracali uwagę na różnorodność tematyki oraz dojrzałość i profesjonalizm autorów.

Wieczorem uczniowie zwiedzali Warszawę.
Ostatniego dnia byliśmy zaproszeni do Muzeum Powstania Warszawskiego. Najpierw odbył się pokaz filmów autorstwa samych uczniów. Po zakończeniu godzinnego seansu rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Zaproszeni goście: Emilian Kamiński, Michał Bukojemski i Włodzimierz Dusiewicz ocenili filmy uczestników konferencji. Głos zabrał też wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Paweł Ukielski oraz dyrektor biura edukacji IPN Łukasz Kamiński.
Po zakończeniu dyskusji przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród oraz pamiątkowe zdjęcia.

Gratuluję moim uczniom.

Barbara Bojar, nauczyciel historii

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Program „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

poniedziałek, 9 listopada 2020

www.uodo.gov.pl/tdts

Ulotka informacyjna

Korzyści z udziału w programie

Poradnik dla szkół

Wytyczne w sprawie użycia znaku TDTS

#TwojeDaneTwojaSprawa

Organizator programu - Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Porady z cyklu „Warto wiedzieć, że..”

Porada nr 1- Snapchat finał

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018