Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Ekolodzy » 8. Sukcesy » Eko-gimnazjaliści drudzy w Powiecie -nagroda w konkursie „Z energią na rzecz ochrony klimatu”

Dnia 13 grudnia 2012 r. w legionowskim Starostwie odbyła się konferencja podsumowująca efekty kampanii ekologicznych prowadzonych przez szkoły i przedszkola powiatu legionowskiego. Kampanie były realizowane w ramach projektu Fundacji GAP Polska „Z energią na rzecz ochrony klimatu".

ZSP nr 2 przystąpił do projektu Fundacji GAP Polska we wrześniu 2012 r. W projekcie brały udział eko-zespoły, składające się z uczniów szkoły podstawowej oraz eko-drużyny składające się z uczniów gimnazjum. Wszyscy uczniowie wykonywali szereg działań ekologicznych:
- pomiar śladu ekologicznego
- audyt zużycia energii przez urządzenia elektryczne
- kampania ,, Zbiórka ZSEE"
- zbiórka makulatury, zepsutych telefonów, puszek aluminiowych i baterii,

- pikieta ekologiczna - ,, Święty Franciszek - patron ekologów"

-przeprowadzali wywiady ekologiczne

-pisali artykuły naukowe na tematy ekologiczne

W trakcie konferencji przedstawiono wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Gimnazjum nr 5 zdobyli II miejsce.

Za swoją działalność ekologiczną na terenie szkoły i miasta otrzymali dyplomy i plecaki.

Fundatorem nagrody jest Starostwo Powiatowe w Legionowie.
Monika Banak

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018