Szkoła podstawowa » Projekty edukacyjne » Ekolodzy » 3. Nasz ślad ekologiczny » Święty Franciszek - patron ekologów

Święty Franciszek - patron ekologów

Dnia 03.12.2012 r. uczniowie należący do szkolnych eko-zespołów pikietowali pod Urzędem Miasta w Legionowie, aby zaakcentować kolejną rocznicę wyboru Świętego Franciszka z Asyżu na patrona ekologów.
Młodzież wraz z nauczycielkami demonstrowała wykonane przez siebie transparenty i skandowała hasła związane z ekologią.
Manifestacja miała na celu pokazanie ekologicznej kreatywności uczniów ZSP nr 2 oraz zwrócenie uwagi mieszkańców Legionowa na ochronę środowiska. Młodzi ekolodzy zwracali uwagę na wiele aspektów niszczenia przyrody. Ich wspaniałe plakaty namawiały do dbania o naszą planetę Ziemię.
Wygłaszane hasła były związane z ekologią m.in.
"Święty Franciszek -patron ekologów”,
"Włącz myślenie, wyłącz zbędne urządzenie”,
"Bądź cool, nie lej wody na ful”,
"Dbajmy o Ziemię, mamy ją tylko jedną”.
Do pikietujących ekologów wyszła Sekretarz Urzędu Miasta, Pani Danuta Szczepanik.
Rozmawiała z uczniami na tematy ekologiczne. Była zadowolona, że młodzież zwraca uwagę na tak ważną rzecz, jaką jest ochrona środowiska. Pani Sekretarz pochwaliła pomysł urządzenia pikiety i powiedziała, że sama również dba o środowisko.
Uczniowie osiągnęli wyznaczony cel i są zadowoleni z udanej pikiety.
Mamy nadzieje, że coraz więcej osób będzie dbać o środowisko i przejmować się losem Ziemi.

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Program „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

poniedziałek, 9 listopada 2020

www.uodo.gov.pl/tdts

Ulotka informacyjna

Korzyści z udziału w programie

Poradnik dla szkół

Wytyczne w sprawie użycia znaku TDTS

#TwojeDaneTwojaSprawa

Organizator programu - Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Porady z cyklu „Warto wiedzieć, że..”

Porada nr 1- Snapchat finał

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018