Szkoła podstawowa » Komunikaty » 2022/2023 » Udział w akcji "Kolorowe Kredki"

Udział w akcji "Kolorowe Kredki"

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
edukacja wczesnoszkolna zaprasza do udziału w akcji „Kolorowe Kredki”.
Każdy z nas z pewnością jest w posiadaniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek. Kredek, które wydawałoby się, że już do niczego się nie przydadzą. Nic bardziej mylnego. My znamy miejsce, gdzie każda kredka ma znaczenie.
Od poniedziałku w naszej szkole pojawiły się pudełka oznaczone plakatami z kolorowymi kredkami. Pierwsze pudełko będzie znajdować się pod salą 159, zaś drugie pudełko obok pokoju pedagoga. Prosimy zatemperuj podarowane kredki, pozdejmuj z kredek i ołówków metalowe części, gdzie była lub jest resztka gumki (nową gumkę zostaw).
Nie zbieramy : kredek świecowych, śmieci, połamanych kawałków kredek, starych flamastrów i długopisów, pogryzionych kredek, baterii, itp. Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem, także nam się do niczego nie przydadzą. Spróbuj je wyczyścić. Chętnie przyjmujemy używane i nowe ostre temperówki, które ułatwiają pracę wolontariuszom.
Odrestaurowane kredki są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Akcja polega na niesieniu pomocy dzieciom, dorosłym i zwierzętom, bo szanujemy każde istnienie.
Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.
Akcja kończy się w maju 2023 roku.

Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy cuda, o których wspominamy wyżej, zajrzyjcie na stronę fb „Kolorowe Kredki” w linku poniżej:

Zapraszamy na stronę akcji "Kolorowe Kredki" - kliknij tutaj

Do zbiórki zapraszają: