Szkoła podstawowa » Dbamy o zdrowie » Sklepik szkolny - nasz mały biznes » Wycieczka do Instytutu Żywności i Żywienia

Wycieczka do Instytutu Żywności i Żywienia

Dnia 13.11.2014r. uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym „Sklepik szkolny”, udali się na wycieczkę do Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Opiekunami grupy ze sklepiku szkolnego były panie Marta Mazur i Joanna Szydziak. W Instytucie spotkaliśmy się z ekspertami w dziedzinie żywności i żywienia, pracownikami placówki. Panie opowiedziały i przedstawiły nam w postaci prezentacji multimedialnej różne tematy. Pani Ania Taraszewska zapoznała nas PRAWIDŁOWYM ŻYWIENIEM. Dowiedzieliśmy się różnorodnych rzeczy na temat piramidy żywnościowej, planowania posiłków i m.in. o tym, że istnieje ZASADA 6U, o której niżej. Kolejną osobą, która zgłębiła nam tajniki ZABURZEŃ ODŻYWIANIA była pani Natalia. Zapoznała nas z chorobami takimi jak anoreksja, bulimia i otyłość, które mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, przedstawiła nam wyniki badań dotyczące zmagań młodzieży z tymi chorobami, a także dorosłych z nadwagą. Na zakończenie wycieczki pani Joanna Szyc przedstawiła nam ciekawy i pouczający temat,  DODATKI DO ŻYWNOŚCI. Opowiadała o tym, jak powinniśmy czytać etykiety, które widnieją na opakowaniach produktów, o korzyściach i zagrożeniach wynikających ze stosowania substancji dodatkowych, o słynnych symbolach "E". Atmosfera była bardzo miła. Mieliśmy również okazję, aby zrobić kilka zdjęć pamiątkowych. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.

Natalia Jurkiewicz
Agnieszka Redo

ZASADA 6U

1.  1. UROZMAICENIE w doborze produktów

2.  2. UMIAR  w jedzeniu i piciu

3.  3. UNIKANIE €“ nadmiaru cukru, soli i używek

4.  4. UREGULOWANIE czasu i liczby posiłków

5.  5. Uprawienie sportu

6. 6. Uśmiechanie się :-)

Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

wtorek, 19 stycznia 2021

Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Lektury szkolne, część 1- szkoła podstawowa

Informacja dla Rodziców

poniedziałek, 7 grudnia 2020
Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018