Szkoła podstawowa » Baza ciekawych stron

Baza ciekawych stron

edukator.pl - baza wiedzy, aplikacje i materiały(język polski, matematyka, geografia, chemia, historia, fizyka, biologia)

Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania,

Pi-Stacja –  wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Zadania i ćwiczenia online.

Szalone liczby- matematyka-  zadania, działania, testy, quizy...

Adamed SmartUp – wideo i nie tylko –  tematy z dziedziny biologii, chemii i fizyki

Pan Belfer – wideo-lekcje chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową.

QuizMe – można wykorzystać do zabawy w sprawdzanie wiedzy z wielu dziedzin – m.in. geografii, astronomii, chemii, fizyki, języków (polskiego i obcych). To serwis pełen quizów, testów i łamigłówek.

https://ed.ted.com/- jeden z najlepszych portali edukacyjnych z milionami znakomicie przygotowanych krótkich filmików, scenariuszami zajęć i zadaniami dla uczniów, w znacznej części przetłumaczonymi na język polski

Imiesłowyjęzyk polski- lekcje online

Dyktanda - zasady pisowni

lektury.gov.pl - Katalog lektur

Wolne lektury- zbiór lektur, wierszy online

Wirtualne muzea - wirtualne zwiedzaniu muzeów z całego świata!

Juniorowo.pl - 20 internetowych źródeł wiedzy, które możesz wykorzystać

klasoteka.pl

matzoo.pl- zadania matematycznie

http://code.org - godzina programowania

scratch.mit.edu - tworzenie historyjek, gier i animacji.

http://www.imagechef.com/ic/pl/word_mosaic/- obrazek ze słów

Komiks-  narzędzie do robienia komiksów online

Origami-  czyli co można wyczarować z papieru.

Komunikat dyrektora ZSP2 w Legionowie

czwartek, 21 maja 2020

Przypominamy, że od 4 maja 2020r. organizowane są konsultacje on-line dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie. Konsultacje mają charakter dobrowolny. W przypadkach problemów, trudności i oraz w innych ważnych sprawach należy kontaktować się indywidualnie z nauczycielami.

Harmonogramy poniżej:

1. Harmonogram konsultacji w kl 1-3 SP2 w Legionowie

2. Harmonogram konsultacji w kl 4-8 SP2 w Legionowie

3. Harmonogram konsultacji w ramach pomocy psychologiczno–pedagogicznej

Dyrektor ZSP2
Legionowie
Dorota Kuchta

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

środa, 15 kwietnia 2020

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018