Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Michał Perl w naszej szkole

Michał Perl w naszej szkole

W dniu 18.11.2022r. gościliśmy w naszej szkole wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, Mistrza Świata w pływaniu lodowym - Michała Perla. Należy dodać, że Michał to także najlepszy sportowiec powiatu legionowskiego. Na spotkaniu obecny był również Pan Rafał Perl - tata Michała, z zarazem trener. Michał opowiedział zgromadzonym uczniom o swojej pasji sportowej, o początkach kariery i pierwszych treningach. Zwrócił uwagę na to, że aktywność fizyczna i sport są w życiu każdego człowieka bardzo ważne, bo kształtują jego fizyczność i charakter. Przybliżył uczniom mało znaną i mało popularną jeszcze dyscyplinę jaką jest pływnaie lodowe. Uczniowie obejrzeli także dwa krótkie filmy. Pierwszy przedstawiał sylwetkę oraz pasję spportową Michała, a drugi opowiadął o Mistrzostwach Świata w Murmańsku. Uczniowie mogli także obejrzeć 3 medale z Mistrzostw Świata - 2 złote i 1 srebrny, który Michał zdobył na Mistrzostwach w Głogowie. Atrakcją dla uczniów, była możliwośćsprawdzenia jakiejest odczucie pływając w lodowatej wodzie. Wybrani uczniowie mogli zanużyć rękę w lodowwatej wodzie i spróbować wytrzymać ok. 1 min. To wyzwanie pozwoliło sprawdzić co toznaczy pływanie lodowe. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mistrzem i Jego trenerem. Całe przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania we współpracy z Starostwem Powiatowym w Legionowie.

Katarzyna Młynarska