Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

W grudniu odbyło się wiele inspirujących lekcji, na których wykorzystywano sprzęt i pomoce naukowe zakupione dzięki Ogólnopolskiemu Programowi Laboratoria Przyszłości. Podczas lekcji matematyki uczniowie klas 8 mieli możliwość budowania graniastosłupów i ostrosłupów wykorzystując zestawy do budowy modeli brył. Taka lekcja powtórzeniowa była dla uczniów ciekawa i pozwoliła utrwalić własności wielościanów.
Zwycięzcy zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego Mikołajkowego Turnieju Siatkówki otrzymali puchary wydrukowane w drukarkach 3D. Klasa 4a wzięła udział w projekcie “Zdrowy lanchbox do szkoły”. Uczniowie przygotowali przepyszne, zdrowe naleśniki oraz koktajl owocowy wykorzystując wyposażenie min. kuchenki zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Ewa Kamińska