Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dzięki wsparciu finansowemu nasza szkoła uzyskała nowoczesny sprzęt. Pozwala on na ciekawe rozwiązania edukacyjne, korzystanie podczas zajęć z nowych technologii i przeprowadzanie eksperymentów, które ułatwiają i uatrakcyjniają zdobywanie wiedzy i umiejętności. W październiku odbyło się wiele inspirujących lekcji, na których wykorzystywano np. drukarkę 3D, długopisy 3D, mikroskopy, sprzęt techniczny, chemiczny i wiele innych. Najbardziej spektakularny był jednak Festiwal Nauki, podczas którego wszyscy uczniowie mieli możliwość wykorzystać nowoczesny sprzęt uzyskany dzięki programowi Laboratoria przyszłości i oglądać efekty swojej pracy. Na kolejne miesiące nauczyciele zaplanowali wiele ciekawych lekcji, łączących zdobywanie wiedzy z przygodą.
Ewa Kamińska