Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu

Działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu

W  ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole podejmowane są kolejne działania w trosce o bezpieczeństwo uczniów i podnoszenie ich świadomości w korzystaniu z komunikatorów elektronicznych, serwisów społecznościowych oraz nabywaniu umiejętności właściwego reagowania w przypadku zagrożenia cyberprzemocą. Z dobrodziejstw internetu chętnie korzystamy, dlatego warto serfować w nim z przyjemnością, a żeby tak było należy pamiętać o kilku zasadach: nie ufaj osobom poznanym w sieci, szanuj siebie i innych, zastanów się zanim coś wrzucisz do sieci, zabezpiecz swój komputer, chroń hasła.

Spotkanie z Plikiem i Folderem

Dyskusje po filmach edukacyjnych

Co można znaleźć o sobie w sieci? Jakie ślady zostawiamy w sieci?

Udział uczniów w lekcji on-line na temat dezinformacji

Warto znać zasady bezpieczego korzystania z Internetu