Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Z wizytą w Muzeum Historycznym 2b

Z wizytą w Muzeum Historycznym 2b

4 stycznia klasa 2 b wybrała się do Muzeum Historycznego w Legionowie na lekcję "W krainie lodu i książek". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pisarzy i podróżników - państwa Aliny i Czesława Centkiewiczów, twórców niedawno przeczytanej lektury pt. "zaczarowana zagroda". Tutaj dodatkowo obejrzały film pod tym samym tytułem, a także film o wyprawie na Wyspę Niedźwiedzią. Z zainteresowaniem obejrzały eksponaty będące pamiątkami po państwu Centkiewiczach oraz dokładnie odtworzony gabinet pana Czesława. Z fascynacją przyglądały się piramidzie książek napisanych przez p. Centkiewiczów i wydanych w różnych językach. Największy jednak zachwyt wzbudziła oczywiście budowa igloo!

B. Olechowicz