Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Podsumowanie grudnia 2022 w klasie 3c

Podsumowanie grudnia 2022 w klasie 3c

Już na początku grudnia dzieci z klasy 3c rozpoczęły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W sali pojawiły się zimowo-świąteczne ozdoby i dekoracje a dzieci ucieszyły się ze spotkania z Mikołajem. Podczas tworzenia łańcuchów choinkowych uczniowie pracowali w podgrupach, starając się aby ich łańcuch okazał się najdłuższy. Następnie wspólnie mierzyli długość, zamieniając centymetry na metry.
Odwiedził nas też wspaniały gość - Pani Dyrektor, która przeczytała nam świąteczną opowieść, poczęstowała słodkościami i zachęciła dzieci do przygotowania świątecznych pierniczków.
Oczekując na święta byliśmy też w szkolnej bibliotece, gdzie wysłuchaliśmy historii o Mikołaju. Przygotowania do świąt zakończyło wspólne spotkanie przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem i śpiewnie kolęd.

Julitta Świerczewska-Szweryn