Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, dlatego też klasy 1-3 jednoczą się z tymi osobami zakładając dwie różne, nie do pary, kolorowe skarpetki. Te różne skarpetki symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Podczas zajęć nauczyciele odtwarzali prezentacje multimedialne, filmiki, odbyły się pogadanki , tak aby przybliżyć naszym uczniom istotę tego dnia oraz wzbudzić w nich chęć do niesienia pomocy, empatię oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Ludzie z Zespołem Downa zostali przedstawieni jako bardzo wartościowe Osoby , od których możemy się wiele dobrego nauczyć. Ewaluacją zajęć były prace plastyczne w postaci plakatów, na których zostały przedstawione symbole tego święta.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe.

Magdalena Jankowska i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej