Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » BohaterOn- Włącz historię

BohaterOn- Włącz historię

W ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn- Włącz historię, uczniowie klas: 2b, 2e, 3b, 3c, 3e Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie podjęli się wielu działań o charakterze patriotycznym. Dzieci z wymienionych klas obejrzały wyjątkowy spektakl, pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Wzięły również udział w lekcji, podczas której dowiedziały się czym było, jak przebiegało i jak wielki wpływ miało Powstanie Warszawskie na losy naszej Ojczyzny. W trakcie lekcji odbyły się pogadanki na temat patriotyzmu oraz jego znaczenia kiedyś i dziś. Uczniowie przekonali się, że w czasach pokoju również można być patriotą/ patriotką, niezależnie od tego, ile ma się lat.
Uczniowie mieli okazję podzielenia się z innymi dziećmi historiami bliskich, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim i II wojnie światowej. Opowiadali, w jaki sposób w ich domach czci się pamięć o tych wydarzeniach (zdjęcia, pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie).W ramach uczczenia pamięci Powstańców i podziękowania za ich poświęcenie, odwagę oraz ogromne pokłady patriotyzmu, Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, plakaty, kartki z podziękowaniami, a także tablicę upamiętniającą. Wspólnie z wychowawcami nagrali życzenia i zamieścili wpisy na stronie kampanii, które symbolizują pamięć o Powstańcach oraz wdzięczność, za to, że mogą żyć w pięknej i wolnej Polsce.

BohaterOn - kliknij tutaj

BohaterOn cz.2- kliknij tutaj