Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Uczniowie koła naukowego w klinice leczenia ran

Uczniowie koła naukowego w klinice leczenia ran

W poniedziałek 20.06.22 r. uczniowie koła naukowego ,,Nauka skarb drogi czyli uczeń w laboratorium” , udali się do kliniki leczenia ran przewlekłych. Grantowy projekt edukacyjny opiera się na współpracy z instytucjami naukowymi. Tym razem, dzięki zaproszeniu chirurga-angiologa,  dr Marcina Malki, młodzież wysłuchała miniwykładu  na temat przeszczepów skóry, leczenia owrzodzeń i larwoterapii. Po placówce oprowadzała nas pani Gabriela, objaśniając przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.  Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań . Bardzo jesteśmy wdzięczni panu doktorowi Marcinowi i pani Gabrieli za wspaniałe przyjęcie,  wiedzę i poświęcony czas.

Monika Banak