Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Klasa 6b w Parku "Dolina Wkry"

Klasa 6b w Parku "Dolina Wkry"

20 maja uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami zwiedzali Park "Dolina Wkry" w Pomiechówku. Korzystając z mapy terenu dotarli do polany, na której odbywały się gry i zabawy. Potem przyszedł czas na trasę w koronach drzew i oglądanie okolicy z wieży widokowej. W drewnianych wiatach w formie bilbordów było mnóstwo fascynującej wiedzy o życiu leśnej flory i fauny, na przestrzeni całego roku z uwzględnieniem zmian zachodzących w przyrodzie. Po zwiedzaniu parku udali się na ognisko, przy którym piekli kiełbaski i pianki. Po posiłku przyszedł czas na korzystanie z parku linowego. Zanim jednak to następiło, każdy musiał być wyposażony w odpowiedni sprzęt, przejść instruktaż pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Po ćwiczeniach na ziemi zaczęła się wpinaczka i pokonywanie kolejnych przeszkód. Emocji było bardzo dużo. Wszyscy byli zadowoleni i pełni wrażeń. Park "Dolina Wkry" warto odwiedzać ponieważ stwarza możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Bogusława Dytrych