Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Wycieczka do Gongolina - klasa 3f

Wycieczka do Gongolina - klasa 3f

Uczniowie klasy 3f korzystając z pięknej, złotej jesiennej pogody, wyjechali do Gospodarstwa Agroturystycznego "Rozwój i Wypoczynek" w Gongolinie. Na miejscu czekały na dzieci liczne, ciekawe atrakcje: zajęcia kulinarne, plastyczne, przyrodnicze oraz gry i zabawy. Podczas warsztatów kulinarnych "Zdrowy fast food" każdy samodzielnie szykował własną, pyszną pizzę, a przy okazji wziął udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc". Dzieci przy okazji poszerzyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, eksperymentowały z nowymi smakami. W Laboratorium napojów nauczyły się robić owocowe soki i koktajle. Wysłuchały lekcji o szkodliwości cukru. Wykonały też pracę plastyczną z jesiennych skarbów ogrodu na temat: "Bukiety z owoców i warzyw" . Podczas lekcji przyrody w gospodarstwie Babci Jadzi dzieci miały bliski kontakt z kozami, alpakami, kucykami, kotami i innymi czworonogami.
Na zakończenie każdy z apetytem zjadł obiad i pożegnał to magiczne miejsce.
Wychowawca
Alicja Sitkowska-Warda