Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Laureatka Konkursu "Konopnicka- dzieci-dzieciom"

Laureatka Konkursu "Konopnicka- dzieci-dzieciom"

Klasa 1b wzięła udział w konkursie plastycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo "Konopnicka, dzieci - dzieciom" . Marysia K. zajęła w nim II miejsce, a Łucja G. i Ewa B. otrzymały wyróżnienia. Niedawno w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród, na której była obecna cała klasa 1b. Nagrody wręczał Prezydent - Roman Smogorzewski. Uroczystość wzbogaciła recytacja wierszy M. Konopnickiej w wykonaniu licealistów. Jedną z nagród była specjalnie na tę okazję wydana publikacja z wierszami Marii Konopnickiej i zamieszczonymi obok pięknymi ilustracjami nagrodzonych dzieci. Po zakończonej gali, na dzieci czekała niezwykła niespodzianka. Pan Prezydent- Roman Smogorzewski zaprosił je do sali ślubów. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały salę, w której udziela się ślubów, wcieliły się też w role nowożeńców i świadków. Mogły porozmawiać z panem prezydentem na wszystkie interesujące ich tematy, a na zakończenie otrzymały cukierki. Niektóre z nich pierwszy raz widziały prezydenta naszego miasta i były zdziwione, ze to taki miły, uśmiechnięty, "zwykły" człowiek.

B. Olechowicz