Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Klasa 1e w Muzeum Historycznym w Legionowie

Klasa 1e w Muzeum Historycznym w Legionowie

09.06.2022 uczniowie klasy 1e udali się do Muzeum Historycznego w Legionowie, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „W krainie lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach”. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest wyprawa polarna i jak można się na nią przygotować, obejrzeli film animowany zrealizowany na podstawie książki Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”, mogli zobaczyć zbiór pamiątek i fotografii należących do małżeństwa Centkiewiczów, a także szereg dokumentów związanych z wyprawami polarnymi, między innymi z Pierwszą Polską Wyprawą Polarną z 1932 r. Na zakończenie uczniowie wspólnie zbudowali igloo i mogli wejść do powstałej budowli. Lekcja wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy przewodnikowi z muzeum Pani Katarzynie Ziułkowskiej-Karnickiej za ciekawą lekcję i oprowadzenie po wystawie.
Edyta Degiel-Pergół