Szkoła podstawowa » Aktualności » 2019/2020 » Klasy 4-8 » Wycieczka klasy 4b i klasy 6b

Wycieczka klasy 4b i klasy 6b

20 grudnia klasy 6b i 4b pojechały na wycieczkę ze swoimi wychowawczyniami oraz Panią przewodnik Elżbietą Detko do Warszawy.

Tego dnia odwiedziliśmy Muzeum Narodowe i obejrzeliśmy w Teatrze Narodowym przepiękny baletowy spektakl  pt. ,,Dziadek do orzechów".

W Muzeum Narodowym znajdują się najcenniejsze dzieła malarstwa polskich i zagranicznych artystów. Pani przewodnik wytłumaczyła nam czym jest replika, kopia, oryginał oraz omówiła tajniki warsztatu malarskiego.

Obejrzeliśmy wystawę malarstwa polskiego. Podziwialiśmy zbiory obrazów , które zgromadził ostatni król Stanisław August Poniatowski. Włada słynął z zamiłowania do sztuki.

W drodze z muzeum do teatru przejeżdżaliśmy przez uroczo udekorowane świątecznie uliczki ozdobione złotymi lampeczkami.

Na Krakowskim Przedmieściu oraz Starym Mieście oglądaliśmy świecące drzewka, bombki, inne dekoracje świąteczne, które dodawały magicznego uroku.

Teatr Narodowy jest jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie, który słynie z eleganckiego, nienagannego stylu.

,,Dziadek do orzechów" to przepiękny balet opowiadający o dniu Wigilii podczas. W ten wieczór rodzeństwo Jaś i Klara otrzymują zabawki od wuja. Podarowane prezenty to dziadek do orzechów i żołnierzyk. Okazuje się ,że te upominki mają magiczną moc. Dzięki nim dzieci przeżywają niesamowitą, nie raz mrożącą krew w żyłach przygodę.

Przedstawienie bardzo się nam podobało. Profesjonalny balet oraz piękna muzyka wykonywana na żywo uczyniła ten spektakl niezapomnianym, świątecznym prezentem, który na pewno zostanie w naszej w pamięci.

Barbara Banach, 6B

Odbiór wyników i zaświadczeń

czwartek, 30 lipca 2020

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie zaprasza po odbiór wyników i zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w dniu 31.07.2020 r. (piątek) od godziny 12:00 do godz. 15:00.
Indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w systemie ZIU (SIOEO) 31 lipca 2020 od godz. 10.00 po zalogowaniu – loginy i hasła do systemu są przekazywane przez wychowawców.

Prosimy o zachowanie obowiązującego w szkole reżimu sanitarnego:

- zachowanie bezpiecznej odległości społecznej,

- dezynfekcję rąk przy wejściu,

- noszenie maseczki zakrywającej nos i usta,

- zalecamy posiadanie własnego długopisu w celu podpisania potwierdzenia odbioru

zaświadczenia

Oferta pracy

wtorek, 16 czerwca 2020

Dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Legionowie zatrudni od 01.09.2020r.

na stanowisko nauczyciela matematyki w pełnym wymiarze godzin

Wymagane wykształcenie kierunkowe z przygotowaniem pedagogicznym.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: sekretariat2@zsp2.legiononowo.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018