Szkoła podstawowa » Aktualności » 2019/2020 » Klasy 4-8 » Klasa 4b poznaje agaty - kamienie przyszłości

Klasa 4b poznaje agaty - kamienie przyszłości

W środę 8 stycznia uczniowie klasy 4b uczestniczyli w zajeciach prowadzonych przez mamę uczennicy.  Pani Ewa Rodzoch  zaprezentowała uczniom swoją pasję i zainteresowanie.
Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej.
Uczniowie oglądali  narzędzia, które Pani Rodzoch wykorzystuje podczas pracy z kamieniami. Mięli okazję sprawdzić właściwości optyczne kamieni: barwę, rysy, połysk. Z prezentacji dowiedzieli się o właściwościach, rodzajach i zastosowaniu kamienia przyszłości.
Agat to półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Dirillo) w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności.

W drugiej części spotkania uczniowie wykonywali bransoletki. Pani Rodzoch, dla każdego ucznia przygotowała w pięknych własnoręcznie robionych naczyniach koraliki, gumki, zawieczki i inne ozdoby. Uczniowie z checią i zadowoleniem nawlekali koralik za koralikiem. Każdy miał własny pomysł  na bransoletkę. Pani Rodzoch pomagała wszystkim przy pracach końcowych.

Dziękujemy za czas poświęcony uczniom klasy 4b, za wiedzę i pomoc w przygotowaniu bransoletek, które będą sprzedawane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie klasy 4b
wraz z wychowawcą

Odbiór wyników i zaświadczeń

czwartek, 30 lipca 2020

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie zaprasza po odbiór wyników i zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w dniu 31.07.2020 r. (piątek) od godziny 12:00 do godz. 15:00.
Indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w systemie ZIU (SIOEO) 31 lipca 2020 od godz. 10.00 po zalogowaniu – loginy i hasła do systemu są przekazywane przez wychowawców.

Prosimy o zachowanie obowiązującego w szkole reżimu sanitarnego:

- zachowanie bezpiecznej odległości społecznej,

- dezynfekcję rąk przy wejściu,

- noszenie maseczki zakrywającej nos i usta,

- zalecamy posiadanie własnego długopisu w celu podpisania potwierdzenia odbioru

zaświadczenia

Oferta pracy

wtorek, 16 czerwca 2020

Dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Legionowie zatrudni od 01.09.2020r.

na stanowisko nauczyciela matematyki w pełnym wymiarze godzin

Wymagane wykształcenie kierunkowe z przygotowaniem pedagogicznym.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: sekretariat2@zsp2.legiononowo.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018