Szkoła podstawowa » Aktualności » 2016/2017 » Klasy 4-6 » Piotr Giemza- mistrz niesztampowego myślenia

Piotr Giemza- mistrz niesztampowego myślenia

16 czerwca Piotr Giemza pojechał aż do Gdyni, aby reprezentować naszą szkołę w finałach Wyspy Zagadek.
Konkurs odbył się w tym roku już po raz 17 i tradycyjnie jego zadaniem było zachęcenie i zainspirowanie uczniów do twórczego myślenia. Pod tym kątem zostały przygotowane pytania, na które nasz piątoklasista odpowiedział wzorowo oraz jednocześnie -według konkursowych założeń - nietypowo i tym swoją pracą ujął jury. Jako jedyny z naszego województwa dostał się do finałów! Na ogłoszenie wyników musimy poczekać do września. Wtedy to dowiemy się, czy Piotr popłynie promem do Szwecji - bo taka jest główna nagroda.
Naszemu niezwykle twórczemu piątoklasiście ogromnie gratulujemy, jednocześnie życząc dalszych sukcesów.
Ps A oto pytania, z którymi zmierzył się Piotr w pierwszym etapie konkursu:

Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie, podając kilka zdarzeń ze swojego życia, które będą Twoją odpowiedzią na to pytanie.
Co mogłoby się stać, gdyby ludzie nie rozróżniali kolorów?  Co musiałoby się na świecie zmienić?
Przeprowadź badanie polegające na zmieszaniu trzech barw podstawowych. Ustal jak zmieniają się kolory w trakcie tego procesu. Wyniki mieszania kolorów przedstaw i opisz. Następnie namaluj abstrakcyjny obraz o nazwie WYSPA ZAGADEK z wykorzystaniem wyników badań.
Jesteś samotnie na wyspie jak Robinson Crusoe. Wybierz troje zwierząt, które mogłyby ci tam towarzyszyć  i napisz dlaczego je wybrałeś.
W jaki sposób mogą ci pomóc?
Opisz, jak przebiegała Twoja praca. Jak doszło do napisania i namalowania odpowiedzi?
Dominika Pietraszewska

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018