Szkoła podstawowa » Aktualności » 2013/2014 » Klasy 1 - 3 » Sukcesy w rozgrywkach szachowych

Sukcesy w rozgrywkach szachowych

Uczniowie klasy 1b bardzo polubili grę w szachy. Ta dyscyplina rozwija takie cechy jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość i odwaga. Uczy radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem, skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Te wszystkie umiejętności nie są obce naszym uczniom, którzy ostatnio uczestniczyli w kilku turniejach szachowych:

- 14 maja w naszej klasie 1b odbyły się eliminacje do Finałowego Turnieju Szachowego w Legionowie w ramach projektu " Edukacja przez szachy w szkole". Nagrodzonych zostało 10 uczestników ( 5 dziewczynek i 5 chłopców).

- w dniu 8 czerwca 2014 r odbył się Turniej Finałowy Szachowy Ogólnopolskiego Projektu PZSzach.
W turnieju wzięło udział prawie 500 dzieci z całej Polski w z I i II klas szkoły podstawowej.
Ignacy (grupa przedszkolna Bursztynki) i Aleksander Abramowicz ( kl.1b) jako jedyni z Legionowa zostali zakwalifikowani i brali udział w rozgrywkach najsilniejszej 36 osobowej grupy chłopców z kategoriami szachowymi.

11 czerwca 2014 r. odbył się w Legionowie Finał Turnieju Szachowego "Edukacja przez szachy w szkole".
W turnieju brało udział 67 zawodników wyłonionych w eliminacjach z poszczególnych szkół podstawowych w Legionowie, które biorą udział w programie "Edukacja przez szachy w szkole".
Turniej był zaplanowany na 5 rund w systemie szwajcarskim. W turnieju wzięło udział 9 reprezentantów naszej klasy 1b . Dwóch zawodników, w tym reprezentant naszej szkoły, wygrało wszystkie swoje pojedynki i zdobyło maksymalną liczbę punktów. O końcowej klasyfikacji zadecydowała punktacja pomocnicza, w wyniku której Aleksander Abramowicz zajął II miejsce.

- w dniu 14 czerwca odbył się Turniej Szachowy o Puchar Gminy Wieliszew.
W turnieju wzięło udział dwóch reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie.
Aleksander Abramowicz (klasa 1b ) zajął I miejsce w kat. klas I-II szkoła podstawowa.
Natomiast Ignacy Abramowicz (grupa przedszkolna Bursztynki) był najmłodszym uczestnikiem tego turnieju.

Gratulacje!!! Jesteśmy z Was dumni!

Godziny pracy sekretariatu

czwartek, 29 października 2020

Procedury Covid19

czwartek, 14 maja 2020

Procedury Covid19

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018