Szkoła podstawowa » Aktualności » 2012/2013 » Klasy 4-6 » Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

„Ten najbardziej olśniewa talentami, kto więcej rozdaje, niż otrzymuje”

Nikołaj Ostrowski

21 marca w pięknie udekorowanej sali zgromadzili się uczniowie klas 4-6. Prowadząca uroczystość Hanna Smach   przywitała  dyrekcję szkoły, całe grono pedagogiczne oraz wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 na wiosennym przeglądzie szkolnych talentów.

Jako pierwsza zaprezentowała  swój talent uczennica kl. IVb – Marta Porembska, która wykonując utwór pt. Dmuchawce, latawce wiatr wprowadzi nas w klimat nadchodzącej wiosny.
Uczniowie klasy IVc – Aleksandra Głuchowska i Michał Suchożerbski, popisywali  się talentem recytatorskim. Dziewczęta z klasy IVd zaprezentowały pokaz taneczny. Zuzia Zielińska zaprezentowała  talent recytatorski.Wszyscy wiedzą, że w klasie IVb jest wielu utalentowanych sportowców. Lena Laskowska, Zuzia Budzyńska i Ola Andrzejewicz zaprezentowały taniec z elementami gimnastyki sportowej. Kamila Uze, recytowała utwór pt. Rdza, autorstwa Hanny Niewiadomskiej. Tola Protasiewicz z klasy 4a przygotowała utwór muzyczny.  Uczennica z klasy VIc Julia Gmitrzuk przygotowała utwór muzyczny.Roksana Raubic, recytowała wiersz  Juliana Tuwima pt. Kotek. Uczeń z klasy 5b Jarek Krasowski popisywał się talentem tanecznym. Uczniowie z klasy IVb, wykonali  pokaz gimnastyki sportowej.

Uczniowie naszej szkoły podstawowej zaprezentowali szeroką gamę talentów: poetycki, wokalny, taneczny, sportowy. Pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią talenty. Niech zdolności naszych kolegów i koleżanek będą dla wszystkich inspirujące i staną się pretekstem do odkrywania  talentów w każdym z nas.

Małgorzata Szutkowska

poniedziałek, 26 września 2016
26.09-30.09.016r.

Szkolne akcje ekologiczne

poniedziałek, 19 września 2016

Drodzy Rodzice!

włączajcie się w życie szkoły
i uświadamiajcie dzieciom,
jak ważna jest selektywna zbiórka surowców wtórnych.

Zapraszamy do współpracy

AKCJE SZKOLNE TO :

 cały rok przynosimy do szkoły surowce wtórne:
makulaturę, puszki aluminium, baterie, zepsute telefony komórkowe, zniszczone i niepotrzebne CD

 w październiku od 17-20 .10.2016 r
zbieramy zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny
(telewizory, suszarki, mikrofale, komputery itd.)

Wszystko przynosimy do wychowawców 0-III, nauczycieli przyrody lub biologii.
Można bezpośrednio położyć pod drzwiami piwnicy szkolnej, od strony boiska.

A w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca trwa akcja charytatywna -
zbieramy na adoptowane przez szkołę sieroty z Ruandy Gerarda i Grece

Monika Banak
biolog w gimnazjum

Praca na stanowisko reedukatora

niedziela, 18 września 2016

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Legionowie zatrudni w pełnym wymiarze - 28/28

specjalistę od terapii pedagogicznej (reedukator).

Więcej informacji pod numerem telefonu: (0-22) 774 27 54 wew. 28"

Bezpiecznie tu i tam

wtorek, 13 września 2016

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

do zarejestrowania się na platformie www.fundacja.orange.pl/kurs

Ulotka dla rodzica

Umowa o korzystaniu z internetu

Praca na stanowisko pomoc kuchni

wtorek, 13 września 2016

piątek, 15 stycznia 2016

Konkursy przedmiotowe 2015/2016

środa, 23 września 2015

Druk zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

poniedziałek, 1 grudnia 2014
do pobrania plik.doc   plik.pdf
WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Zapraszamy na bloga

Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Szkoła z Klasą2.0

2015/2016 - otwórz swoją szkołę!

„Czytamy i odkrywamy”- 2014/2015

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GIODO

czwartek, 13 listopada 2014

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.