Szkoła podstawowa » Aktualności » 2012/2013 » Klasy 4-6 » Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

„Ten najbardziej olśniewa talentami, kto więcej rozdaje, niż otrzymuje”

Nikołaj Ostrowski

21 marca w pięknie udekorowanej sali zgromadzili się uczniowie klas 4-6. Prowadząca uroczystość Hanna Smach   przywitała  dyrekcję szkoły, całe grono pedagogiczne oraz wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 na wiosennym przeglądzie szkolnych talentów.

Jako pierwsza zaprezentowała  swój talent uczennica kl. IVb – Marta Porembska, która wykonując utwór pt. Dmuchawce, latawce wiatr wprowadzi nas w klimat nadchodzącej wiosny.
Uczniowie klasy IVc – Aleksandra Głuchowska i Michał Suchożerbski, popisywali  się talentem recytatorskim. Dziewczęta z klasy IVd zaprezentowały pokaz taneczny. Zuzia Zielińska zaprezentowała  talent recytatorski.Wszyscy wiedzą, że w klasie IVb jest wielu utalentowanych sportowców. Lena Laskowska, Zuzia Budzyńska i Ola Andrzejewicz zaprezentowały taniec z elementami gimnastyki sportowej. Kamila Uze, recytowała utwór pt. Rdza, autorstwa Hanny Niewiadomskiej. Tola Protasiewicz z klasy 4a przygotowała utwór muzyczny.  Uczennica z klasy VIc Julia Gmitrzuk przygotowała utwór muzyczny.Roksana Raubic, recytowała wiersz  Juliana Tuwima pt. Kotek. Uczeń z klasy 5b Jarek Krasowski popisywał się talentem tanecznym. Uczniowie z klasy IVb, wykonali  pokaz gimnastyki sportowej.

Uczniowie naszej szkoły podstawowej zaprezentowali szeroką gamę talentów: poetycki, wokalny, taneczny, sportowy. Pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią talenty. Niech zdolności naszych kolegów i koleżanek będą dla wszystkich inspirujące i staną się pretekstem do odkrywania  talentów w każdym z nas.

Małgorzata Szutkowska

ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 15 GRUDNIA 2016R. (CZWARTEK)

sobota, 10 grudnia 2016
ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 15 GRUDNIA 2016R. (CZWARTEK)

PRZERWA OBIADOWA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZERWA OBIADOWA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Maraton Pisania Listów Amnesty International

poniedziałek, 5 grudnia 2016

10 grudnia w sobotę w godzinach 11-17 zapraszamy na Maraton Pisania Listów. Corocznie w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka piszemy listy, aby pomóc więźniom sumienia i osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Zapraszamy.

Wszystkie Kolory Świata

poniedziałek, 21 listopada 2016
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Unicef „Wszystkie Kolory Świata".
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką - będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.
Laleczki będzie można przynosić do końca stycznia 2017 r. Na początku lutego rozpoczniemy sprzedaż laleczek, a zebrane pieniądze zostaną przekazane Unicef.
„Pomaganie przez ubranie”

piątek, 21 października 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w całorocznej akcji „Pomaganie przez ubranie”, będącej pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Akcja ma na celu propagowanie działań ekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Odzież można wrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika, który znajduje się przy wejściu dla klas I-III.

Nagrodą w konkursie dla szkoły, która zbierze najwięcej surowców w przeliczeniu na jednego ucznia są pomoce multimedialne.

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji, koordynatorami akcji jest pedagog i psycholog szkolny.

Bezpiecznie tu i tam

środa, 23 listopada 2016

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

do zarejestrowania się na platformie www.fundacja.orange.pl/kurs

Ulotka dla rodzica

Umowa o korzystaniu z internetu

piątek, 15 stycznia 2016

Druk zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

poniedziałek, 1 grudnia 2014
do pobrania plik.doc   plik.pdf
WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Zapraszamy na bloga

Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Szkoła z Klasą2.0

2015/2016 - otwórz swoją szkołę!

„Czytamy i odkrywamy”- 2014/2015

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GIODO

czwartek, 13 listopada 2014

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.