Szkoła podstawowa » Aktualności » 2012/2013 » Klasy 4-6 » Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

Powitanie wiosny - Dzień Odkrywania Talentów

„Ten najbardziej olśniewa talentami, kto więcej rozdaje, niż otrzymuje”

Nikołaj Ostrowski

21 marca w pięknie udekorowanej sali zgromadzili się uczniowie klas 4-6. Prowadząca uroczystość Hanna Smach   przywitała  dyrekcję szkoły, całe grono pedagogiczne oraz wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 na wiosennym przeglądzie szkolnych talentów.

Jako pierwsza zaprezentowała  swój talent uczennica kl. IVb – Marta Porembska, która wykonując utwór pt. Dmuchawce, latawce wiatr wprowadzi nas w klimat nadchodzącej wiosny.
Uczniowie klasy IVc – Aleksandra Głuchowska i Michał Suchożerbski, popisywali  się talentem recytatorskim. Dziewczęta z klasy IVd zaprezentowały pokaz taneczny. Zuzia Zielińska zaprezentowała  talent recytatorski.Wszyscy wiedzą, że w klasie IVb jest wielu utalentowanych sportowców. Lena Laskowska, Zuzia Budzyńska i Ola Andrzejewicz zaprezentowały taniec z elementami gimnastyki sportowej. Kamila Uze, recytowała utwór pt. Rdza, autorstwa Hanny Niewiadomskiej. Tola Protasiewicz z klasy 4a przygotowała utwór muzyczny.  Uczennica z klasy VIc Julia Gmitrzuk przygotowała utwór muzyczny.Roksana Raubic, recytowała wiersz  Juliana Tuwima pt. Kotek. Uczeń z klasy 5b Jarek Krasowski popisywał się talentem tanecznym. Uczniowie z klasy IVb, wykonali  pokaz gimnastyki sportowej.

Uczniowie naszej szkoły podstawowej zaprezentowali szeroką gamę talentów: poetycki, wokalny, taneczny, sportowy. Pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią talenty. Niech zdolności naszych kolegów i koleżanek będą dla wszystkich inspirujące i staną się pretekstem do odkrywania  talentów w każdym z nas.

Małgorzata Szutkowska

czwartek, 20 listopada 2014
W dniach 26 i 28 listopada ( środa, piątek) w godz. 6.00 - 8.00 oraz 15.00-17.00 nastąpi przerwa w dostawie prądu.
W tych dniach wszystkie placówki ZSP2 w Legionowie tj. przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum będą pracowały tylko do godz. 15.00.
Góra grosza

niedziela, 16 listopada 2014
Dyskoteka

niedziela, 16 listopada 2014
Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza na dyskotekę szkolną

Miejsce: ZSP 2 Legionowo - duża sala gimnastyczna
Termin: 25.11.2014r. (wtorek)
Godzina:16:00 - 18:30 klasy 4-6
Opieka: opiekę nad swoimi klasami sprawują wychowawcy
Obowiązuje zmiana obuwia.
Odbiór uczniów z dyskoteki: - rodzic osobiście odbiera dziecko z dyskoteki lub
- uczeń posiada karteczkę z upoważnieniem rodzica do
samodzielnego powrotu do domu z dyskoteki, przy wyjściu
oddaje karteczkę nauczycielowi pełniącemu dyżur przy
drzwiach wyjściowych

"Poznajemy postać Oskara Kolberga"

piątek, 14 listopada 2014
Międzyszkolny Konkurs Szkół Podstawowych

pt. „Poznajemy postać Oskara Kolberga (1814-1890)" pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla uczniów klas IV-VI
Termin:
11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 10:00;
Etap szkolny: 10 grudnia 2014 roku (środa) w bibliotece szkolnej
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do biblioteki (do 19 listopada 2014r. )
Materiały konkursowe obejmują:

-podstawowe informacje na temat biografii i działalności etnograficznej O. Kolberga;
-słownik pojęć takich jak: folklor, etnografia, etnograf;
-informacje na temat kultury ludowej XIX - wiecznej wsi, to jest wybranego słownictwa, zagadek, przysłów, wróżb, przesądów, zwyczajów, wierzeń i baśni („O kogucie", „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle", „Bogata lipa", „O sierotce, która stała się panią", „O pysznej i ukaranej księżniczce", „O chłopu w niebie", „O śmierci", „Pożytek soli" - bajki opublikowane są na stronie internetowej bajka.pl)

Wszystkie materiały konkursowe wraz z przykładami ćwiczeń dostępne są na blogu edukacyjnym organizatora konkursu o adresie:

WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GiODO

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.