Klasy 1- 3

Aktualności klasy 1-3

Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Zdrowy styl życia"

poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W Starostwie Powiatowym w Legionowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zdrowy styl życia". więcej
I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim "Dawno, dawno temu ..."

piątek, 26 kwietnia 2013
25 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas III, pod hasłem: "Dawno, dawno temu ..." . Naszą szkołę reprezentowali: Julia Głowacka, Maria Godlewska, Zofia Kaczorowska z klasy IIIa i Gustaw Banak z kl. IIId więcej
I i III miejsce w konkursie Omnibus 2013

wtorek, 23 kwietnia 2013

Dnia 18 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół w Legionowie odbył się finał  więcej

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrz zadań tekstowych”

wtorek, 23 kwietnia 2013
21 kwietnia w Izabelinie odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrz zadań tekstowych". Naszą szkołę reprezentowali: więcej
Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras”

wtorek, 23 kwietnia 2013
19 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras". Naszą szkołę reprezentowali: więcej

Zebranie Rady Rodziców

czwartek, 27 listopada 2014

1 grudnia 2014r. (poniedziałek)

o godz. 18.30

w stołówce szkolnej

odbędzie się

zebrane Rady Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 2

i Gimnazjum nr 5

czwartek, 20 listopada 2014
W dniach 26 i 28 listopada ( środa, piątek) w godz. 6.00 - 8.00 oraz 15.00-17.00 nastąpi przerwa w dostawie prądu.
W tych dniach wszystkie placówki ZSP2 w Legionowie tj. przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum będą pracowały tylko do godz. 15.00.
Góra grosza

niedziela, 16 listopada 2014
Dyskoteka

niedziela, 16 listopada 2014
Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza na dyskotekę szkolną

Miejsce: ZSP 2 Legionowo - duża sala gimnastyczna

Termin: 27.11.2014r. (czwartek)
Godzina:17:30 - 19:30 klasy 1-3 Gimnazjum nr 5

Opieka: opiekę nad swoimi klasami sprawują wychowawcy
Obowiązuje zmiana obuwia.
Odbiór uczniów z dyskoteki: - rodzic osobiście odbiera dziecko z dyskoteki lub
- uczeń posiada karteczkę z upoważnieniem rodzica do
samodzielnego powrotu do domu z dyskoteki, przy wyjściu
oddaje karteczkę nauczycielowi pełniącemu dyżur przy
drzwiach wyjściowych

"Poznajemy postać Oskara Kolberga"

piątek, 14 listopada 2014
Międzyszkolny Konkurs Szkół Podstawowych

pt. „Poznajemy postać Oskara Kolberga (1814-1890)" pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla uczniów klas IV-VI
Termin:
11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 10:00;
Etap szkolny: 10 grudnia 2014 roku (środa) w bibliotece szkolnej
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do biblioteki (do 19 listopada 2014r. )
Materiały konkursowe obejmują:

-podstawowe informacje na temat biografii i działalności etnograficznej O. Kolberga;
-słownik pojęć takich jak: folklor, etnografia, etnograf;
-informacje na temat kultury ludowej XIX - wiecznej wsi, to jest wybranego słownictwa, zagadek, przysłów, wróżb, przesądów, zwyczajów, wierzeń i baśni („O kogucie", „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle", „Bogata lipa", „O sierotce, która stała się panią", „O pysznej i ukaranej księżniczce", „O chłopu w niebie", „O śmierci", „Pożytek soli" - bajki opublikowane są na stronie internetowej bajka.pl)

Wszystkie materiały konkursowe wraz z przykładami ćwiczeń dostępne są na blogu edukacyjnym organizatora konkursu o adresie:

WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GiODO

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.