Klasy 1- 3

Aktualności klasy 1-3

Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Zdrowy styl życia"

poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W Starostwie Powiatowym w Legionowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zdrowy styl życia". więcej
I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim "Dawno, dawno temu ..."

piątek, 26 kwietnia 2013
25 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas III, pod hasłem: "Dawno, dawno temu ..." . Naszą szkołę reprezentowali: Julia Głowacka, Maria Godlewska, Zofia Kaczorowska z klasy IIIa i Gustaw Banak z kl. IIId więcej
I i III miejsce w konkursie Omnibus 2013

wtorek, 23 kwietnia 2013

Dnia 18 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół w Legionowie odbył się finał  więcej

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrz zadań tekstowych”

wtorek, 23 kwietnia 2013
21 kwietnia w Izabelinie odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrz zadań tekstowych". Naszą szkołę reprezentowali: więcej
Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras”

wtorek, 23 kwietnia 2013
19 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras". Naszą szkołę reprezentowali: więcej

Pożegnanie

czwartek, 11 grudnia 2014
Pożegnanie
Zapewniamy opiekę

środa, 10 grudnia 2014
"Poznajemy postać Oskara Kolberga"

piątek, 14 listopada 2014
Międzyszkolny Konkurs Szkół Podstawowych

pt. „Poznajemy postać Oskara Kolberga (1814-1890)" pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla uczniów klas IV-VI
Termin:
11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 10:00;
Etap szkolny: 10 grudnia 2014 roku (środa) w bibliotece szkolnej
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do biblioteki (do 19 listopada 2014r. )
Materiały konkursowe obejmują:

-podstawowe informacje na temat biografii i działalności etnograficznej O. Kolberga;
-słownik pojęć takich jak: folklor, etnografia, etnograf;
-informacje na temat kultury ludowej XIX - wiecznej wsi, to jest wybranego słownictwa, zagadek, przysłów, wróżb, przesądów, zwyczajów, wierzeń i baśni („O kogucie", „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle", „Bogata lipa", „O sierotce, która stała się panią", „O pysznej i ukaranej księżniczce", „O chłopu w niebie", „O śmierci", „Pożytek soli" - bajki opublikowane są na stronie internetowej bajka.pl)

Wszystkie materiały konkursowe wraz z przykładami ćwiczeń dostępne są na blogu edukacyjnym organizatora konkursu o adresie:

Druk zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

poniedziałek, 1 grudnia 2014
do pobrania plik.doc   plik.pdf
Wzór na rozwój - projekt edukacyjny

niedziela, 30 listopada 2014
WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GiODO

czwartek, 13 listopada 2014

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.