Świetlica » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Przyroda w Święta Bożego Narodzenia-zajęcia przyrodnicze

Przyroda w Święta Bożego Narodzenia-zajęcia przyrodnicze

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zajęcia przyrodnicze miały nietypowy charakter. Rozmawialiśmy na temat powiązań między świętami a różnymi elementami przyrody. Dzieci dowiedziały się m.in. co symbolizuje choinka (odrodzenie, źródło życia Jezusa Chrystusa) oraz w jakich krajach jest to drzewko ubierane , a także jemioła – symbol miłości i życia. Ten czas to nie tylko rośliny, ale też zwierzęta (w końcu w Wigilię mówią ludzkim głosem) m.in. renifery ciągnące sanie Mikołaja oraz kangury z Mikołajem w Australii. Oprócz tego mówiliśmy o tradycyjnych potrawach w różnych krajach np. indyk w Anglii, Francji i USA, karp w Polsce czy kaczka z pomarańczami w Austrii. Takie ciekawostki pomogły uczniom lepiej poznać specyfikę tych Świąt.
Tekst, zdjęci:J. Milewska