Świetlica » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Kornel Makuszyński – patron naszej szkoły.

Kornel Makuszyński – patron naszej szkoły.

Zgodnie z hasłem tematycznym  „Kornel Makuszyński – patron naszej  szkoły.” , pracę w grupach rozpoczęliśmy od tworzenia mapy skojarzeń ze słowem szkoła, co w dzieciach wzbudziło wiele pozytywnych emocji . A przy okazji twórczej pracy ,przypomnieliśmy sobie historię  naszej szkoły i znaczenie jak ważne miejsce zajmuje  ona w życiu człowieka  .  W czasie zajęć w  kolejnych dniach  dzieci poznały biografię i twórczość Kornela Makuszyńskiego ,który jest patronem wielu szkół, między innymi naszej. Pisał on książki, najbardziej zaś ukochał dzieci i to dla nich napisał wiele wierszy i opowiadań .Do najbardziej popularnych i kochanych przez najmłodszych nawet dziś należą tacy bohaterowie kornelowskich utworów jak: Koziołek Matołek, Małpka Fiki-Miki, Panna z mokrą głową, czy dwóch takich, co ukradli księżyc. Zgodnie z zasadą Kornela Makuszyńskiego „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”, bohaterowie Jego utworów, oprócz wspomnianej dobroci pisarza, charakteryzowali się również radosnym usposobieniem, niezwykłym hartem ducha i nadzwyczajną odwagą . „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantura o Basię”, „Szatan z siódmej klasy”, „Szaleństwa Panny Ewy” to tylko niektóre z licznych tytułów ciekawych opowieści naszego wspaniałego Patrona, które znalazły odbicie w pracach plastycznych wykonanych przez dzieci..
Tekst i zdjęcia: nauczyciele świetlicy