Świetlica » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Dbamy o nasze zdrowie

Dbamy o nasze zdrowie

W ramach innowacji świetlicowej „Bezpieczny Świetliczak” odbyły się zajęcia pt.„Dbamy o nasze zdrowie”. Miały one na celu wdrożyć zasady udzielania pierwszej pomocy, szczególnie w sytuacjach omdlenia, zadławienia i opatrywania ran. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Danuty Wawiłow „A jak będę
dorosła …”. Następnie pani pielęgniarka przedstawiła każdą z wyżej wymienionych sytuacji zagrażających zdrowiu, a potem dzieci zgłaszały się, żeby uczyć się udzielać pomocy.  Uczniowie chętnie angażowali się w aktywności oraz odpowiadali na zadawane pytania, które dotyczyły pracy lekarza i pielęgniarki. Kolejną częścią zajęć była pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Dzieci wypowiadały się na temat swojego drugiego śniadania, a następnie wspólnie omówiliśmy jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie. Następnym etapem zajęć było podzielenie różnych opakowań po produktach oraz ilustracji na zdrowe i niezdrowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a wiedza którą zdobyły z pewnością pomoże im w przyszłości lepiej zadbać o swoje zdrowie, a nawet uratować komuś życie.

Tekst, zdjęcia:J.Milewska, B.Skoczylas