Znajdujesz się w:
Świetlica » Aktualności » 2020/2021 » W świecie polskich legend

W świecie polskich legend

W minionym tygodniu czas w świetlicy upływał dzieciom na czytaniu tekstów i słuchaniu słuchowisk o różnych legendach polskich. Czytaliśmy o Smoku Wawelskim, królu Kraku, Lajkoniku, legendy warszawskie – o Warsie i Sawie, Syrence, Bazyliszku. Również sięgnęliśmy do tekstów legend mniej znanych m.in. o kwiecie paproci czy o hejnale mariackim i złotej kaczce. Opowieści te, choć nie zawsze pisane zrozumiałym językiem, bywają fascynujące, warto więc poznać choć część z nich. 

Tekst, zdjęcia: E. Kasiak

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2020-2021

 

 

ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

 

p.Skoczylas Beata – kierownik świetlicy

 

p. Boniakowska Aneta

p. Kasiak Edyta

p. Kosiorek Marzena

p. Wysiecka Anna

p. Milewska Jolanta

p. Ziemiecka Katarzyna

p. Sieja Liliana

p.Stanik Agnieszka