Znajdujesz się w:
Świetlica » Aktualności » 2020/2021 » „Podróże na niby” – zajęcia przyrodnicze.

„Podróże na niby” – zajęcia przyrodnicze.

Wszyscy lubimy podróżować, lecz aby to się udało musimy się przygotować. Ważne jest rozpoznawanie stron świata i właśnie taki był cel ostatnich zajęć przyrodniczych. Na początku przypomnieliśmy sobie położenie Polski na mapie Europy. Oglądając mapę wskazywaliśmy kierunki na niej oraz odczytywaliśmy nazwy państw sąsiadujących z nami. Oprócz tego wybieraliśmy się w „Podróże na niby”, które polegały na odnalezieniu miasta i określeniu jego położenia na mapie, np. Zamość – południowo-wschodnia część Polski, Gdańsk – północna część Polski, Wrocław – południowo - zachodnia część Polski, Częstochowa – południowa część Polski, Warszawa – środkowa część Polski. Podczas tej zabawy dzieci również odgadywały zagadki o miastach i ich zabytkach np.

Ogoniasta panienka
miecz i tarczę ma w rękach.
Chociaż nie jest rycerzem,
to stolicy nam strzeże.

(Syrenka Warszawska)

Tekst, zdjęcia: J.Milewska

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2020-2021

 

 

ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

 

p.Skoczylas Beata – kierownik świetlicy

 

p. Boniakowska Aneta

p. Kasiak Edyta

p. Kosiorek Marzena

p. Wysiecka Anna

p. Milewska Jolanta

p. Ziemiecka Katarzyna

p. Sieja Liliana

p.Stanik Agnieszka