Świetlica » Aktualności » 2019/2020 » Krainy wiecznych lodów.

Krainy wiecznych lodów.

W tygodniu „Z wizytą u Centkiewiczów” rozmawialiśmy o krainach wiecznych lodów – Arktyce i Antarktydzie. Dzieci szukały ich na globusie, a nauczyciel opowiedział o cechach tych stref klimatycznych, a są to: silne mrozy, całoroczna pokrywa śniegowa, a także dzień i noc polarna. Pomimo tak skrajnie niekorzystnych warunków na terenach Arktyki i Antarktydy występuje wiele gatunków zwierząt, które również przypomnieliśmy sobie. Rozróżniliśmy je na te mieszkające na północy naszego globu czyli: niedźwiedzie polarne, foki, płetwale błękitne oraz te żyjące na południu, czyli głównie pingwiny, mewy czy lamparty morskie. W podsumowaniu zajęć dzieci wykonywały prace z bibuły przedstawiające małe foczki.

Tekst, zdjęcia: J.Milewska

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2019-2020

ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

p. Skoczylas Beata – kierownik świetlicy

p. Gołębiewska Andżelika