Znajdujesz się w:
Świetlica » Aktualności » 2019/2020 » Krainy wiecznych lodów.

Krainy wiecznych lodów.

W tygodniu „Z wizytą u Centkiewiczów” rozmawialiśmy o krainach wiecznych lodów – Arktyce i Antarktydzie. Dzieci szukały ich na globusie, a nauczyciel opowiedział o cechach tych stref klimatycznych, a są to: silne mrozy, całoroczna pokrywa śniegowa, a także dzień i noc polarna. Pomimo tak skrajnie niekorzystnych warunków na terenach Arktyki i Antarktydy występuje wiele gatunków zwierząt, które również przypomnieliśmy sobie. Rozróżniliśmy je na te mieszkające na północy naszego globu czyli: niedźwiedzie polarne, foki, płetwale błękitne oraz te żyjące na południu, czyli głównie pingwiny, mewy czy lamparty morskie. W podsumowaniu zajęć dzieci wykonywały prace z bibuły przedstawiające małe foczki.

 

Tekst, zdjęcia: J.Milewska

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2020-2021

 

 

ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

p. Skoczylas Beata – kierownik świetlicy

 

p. Gołębiewska Andżelika

p. Kasiak Edyta

p. Kosiorek Marzena

p. Milewska Jolanta

p. Sieja Liliana

p. Wysiecka Anna

p. Zembrzuska Afrodyta

p. Ziemiecka Katarzyna