Przedszkole » Programy » Programy ogólnopolskie » Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

W roku szkolnym 2008/2009 Główny Inspektorat Sanitarny zainicjował realizację I edycji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas" na terenie całego kraju. Program jest przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Ma on na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Program uzyskał rekomendację pani Katarzyny Hall - Minister Edukacji Narodowej. Honorowy patronat nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak.

Broszura "Czyste powietrze wokół nas" - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej tutaj

"Bezpieczeństwo dzieci - 10 rad policjanta"

Dyrektor ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.
PRZEDSZKOLE NR 2
Budżet (wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):