Przedszkole » Programy » Programy ogólnopolskie » Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh"

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh"

Fundatorem akcji jest GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., marka Aquafresh, a organizatorem Agencja Adliner Sp. z o.o. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w ponad 4200 przedszkoli w całej Polsce w roku szkolnym 2011/2012, począwszy od października br. Swoim zasięgiem obejmuje łącznie ponad 420 000 dzieci. Program jest odpowiedzią na znaczący problem społeczny, jakim jest próchnica zębów wśród dzieci. Statystyczny sześciolatek posiada średnio 5 zębów zaatakowanych próchnicą, z czego wyleczony zostaje tylko jeden z nich!

Akademia Aquafresh koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.
Program opracowany został przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się - metodyk wychowania przedszkolnego mgr Marzena Mika oraz dr Jakub Dziewit, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, doświadczony lekarz stomatolog dziecięcy.

"Bezpieczeństwo dzieci - 10 rad policjanta"

Dyrektor ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.
PRZEDSZKOLE NR 2
Budżet (wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):